UWAGA! Zmień skórkę na Wektor!
Znane są problemy występujące przy używaniu skórek innych niż Wektor.
Aby zapewnić komfortową pracę z WikiFNiN, zalecana jest zmiana skórki na Wektor - możesz tego dokonać na stronie swoich preferencji zaznaczając Wektor.
Zapraszamy do dalszego rozbudowywania WikiFNiN!

Babcia Lusia

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Babcia Lusia - babcia Felixa. Urodziła się w 1924 roku. 31 sierpnia 1939, w wieku 15 lat, zaręczyła się z dziadkiem Leonem. Zmarła w czwartym tomie.

Opis i wygląd[edytuj]

Wzorcowa babcia. Bardzo miła. Miała pełne dobroci spojrzenie, siwiuteńkie włosy spięte w kok i mocno zaokrągloną sylwetkę. Była też trochę nadopiekuńcza. Zawsze gotowała trójce przyjaciół swoje doskonałe potrawy, aż pękali z przejedzenia. Słynęła ze swoich pysznych pierniczków, które piekła Felixowi i jego przyjaciołom. W szóstej części okazało się, że zostawiła dużo przetworów na zimę np. pyszne kurki.

Skarb[edytuj]

W pierwszym tomie Felix, Net i Nika znaleźli skarb, a w nim - zaginiony przed sześćdziesięcioma laty pierścionek z oczkiem, należący do rodziny babci Lusi, który Felix dał jej jako prezent pod choinkę.

Śmierć[edytuj]

Babcia zmarła pod koniec czwartego tomu, w nocy z 7 na 8 grudnia, kiedy Felix, Net i Nika byli w Podwarszawie szukać ,,Bazyliszka". Felix długo nie mógł sobie wybaczyć, że nie był wtedy przy babci.

„Krewni”[edytuj]

W czwartej części babcię Lusię odwiedzali dalecy krewni, których nie widziała od lat. Chcieli pozyskać jej względy, aby otrzymać spadek. Byli to:

Źródła[edytuj]

4.00
GwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdka (1 głos)


avatar

Natasza(Nika)Coś już wie o WikiFNiN

1341 dni temu
Ocena: 0
szkoda, że umarła:(
avatar

Natasza(Nika)Coś już wie o WikiFNiN

1341 dni temu
Ocena: 0
(

Nie masz uprawnień do komentowania. Może powinieneś(aś) się zalogować lub zarejestrować? To zajmie tylko chwilę!