UWAGA! Zmień skórkę na Wektor!
Znane są problemy występujące przy używaniu skórek innych niż Wektor.
Aby zapewnić komfortową pracę z WikiFNiN, zalecana jest zmiana skórki na Wektor - możesz tego dokonać na stronie swoich preferencji zaznaczając Wektor.
Zapraszamy do dalszego rozbudowywania WikiFNiN!

Felix Polon

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
(Przekierowano z Felix)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Felix Polon
Felix Polon

Felix Polon - jeden z głównych bohaterów powieści "Felix, Net i Nika". Mieszka przy ulicy Serdecznej w Warszawie, uczęszcza do Gimnazjum im. prof. Stefana Kuszmińskiego w Warszawie. Jego pasją jest konstruowanie robotów; od dziecka marzy o stworzeniu robota uniwersalnego. Ma urodziny w drugiej połowie września. Razem z Netem i Niką tworzą superpaczkę i przeżywają niesamowite przygody. Felix najbardziej z całej trójki trzyma się rzeczywistości. W filmie TMK w jego postać wcielił się Kamil Klier.

Pierwszego dnia szkoły, kiedy Felixa zaatakowali Marcel i Ruben, pomógł mu Ernest.

W siódmej części serii chłopak poznał czerwonowłosą Laurę, z którą spotykał się w kolejnych częściach. Usilnie starał się ukryć ten fakt przed Netem i Niką, którzy zaczęli podejrzewać, że Felix coś ukrywa. W końcu przyjaciele dowiedzieli się o całej sprawie; fakt ten niezmiernie ucieszył Neta, który od dłuższego czasu namawiał przyjaciela do znalezienia sobie dziewczyny. Jednak w 14 części powoli zaczynał się robić ,,zazdrosny" o to że Felix zaczął spędzać więcej czasu z Laurą niż z nim i Niką.


Wygląd[edytuj]

Felix to szczupły blondyn o piwnych oczach. Jest niższy od Neta o pół głowy. Zawsze nosi plecak pełen różnych narzędzi i akcesoriów. Jego ubrania mają mnóstwo kieszeni na różne drobiazgi.

Podczas balu halloweenowego w czwartej części był ubrany w tekturowy kostium robota. Strój był niewygodny, Felix poruszał się w nim z trudem i miał ograniczoną widoczność.

Rodzina[edytuj]

Zobacz galerię obrazów z
Felixem
 • Marlena Polon - mama Felixa. Wiecznie zapracowana kobieta, która nie ma na nic czasu; kiedy jednak go znajdzie, odwozi Felixa do szkoły czerwoną Alfą Romeo. Była dyrektorem działu marketingu w dużym banku. W książce Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności została, niezgodnie z prawdą, oskarżona o wprowadzeniu do służbowej sieci trojana, w skutek czego zwolniono ją z pracy. Obecnie przebywa w domu, a gotowanie raczej jej nie wychodzi. Jednak stara się, i to jest dla rodziny najważniejsze. W ósmej części serii postanowiła założyć własną firmę konsultingową i PR-ową.
 • Piotr Polon - tata Felixa. Pracuje w Instytucie Badań Nadzwyczajnych. Zajmuje się konstruowaniem wynalazków, m.in. latalerza. Jego robot został wysłany na misję na Marsie.
 • Babcia Lusia - babcia Felixa. Piekła pyszne pierniczki i wciąż martwiła się, że a to Felix, a to jego przyjaciele się nie najedli. Niestety, w części Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności zmarła. Jej brak daje się mocno we znaki rodzinie Polonów.
 • Caban - czarny terrier rosyjski, ukochany pies Felixa. Zawsze radośnie wita się z rodziną. Uwielbia być miziany przez Nikę. Jest jednak bardzo tchórzliwy.

Projekty[edytuj]

Information icon.svg.png Osobna strona: :Kategoria:Wynalazki Felixa.
 • Golem-Golem - dwumetrowy, człekokształtny robot z silnikiem hydraulicznym. Program sterujący, a tak właściwie AI Golema-Golema, stworzył Net,
 • Mechaniczny pies - skonstruowany przez Felixa robot. Umie rozpoznawać ludzi i schodzić po schodach,
 • Służuki - małe, mechaniczne owady, stworzone w ramach spółki z Netem. Dzięki wymiennym końcówkom, mogą się zamienić w golarkę, lektora Mól Książkowy (także w podczerwieni - Mól Książkowy PRO) i samomonotujący, sterowany głosem długopis,
 • Składak - robot modułowy. Każda część (silnik, akumulator, koła, turbina, śmigło, nadajnik, zestaw sensoryczny) jest wyposażona w wodoszczelne złącza, tak by każde pasowało do każdego. Można je spinać w dowolny sposób,
 • Yoyobot - latający robot z kamerą i mikrofonem. Ma kształt grubego koła z umieszczonymi po bokach silniczkami turbinowymi,
 • Fotel Uniwersalny - wygodny fotel z wbudowanym silniczkiem, lodóweczką i wieloma innymi gażetami,
 • Mechaniczny Opiekun - urządzenie uwielbiane przez Cabana. Może m. in. wydawać mu jedzenie i "miziać" pod brodą,
 • Ściemniarka - antylatarka, przyciemnia to, na co się ją skieruje,
 • Lampka nocna o napędzie chomikowym - lampka nocna, napędzana przez biegającego w specjalnym kółku chomika. Niestety, pewnego dnia podczas czytania bardzo ciekawej książki, doszło do "przeciążenia" systemu, tj. zawału serca chomika,
 • Dozoraki - niewielkie roboty, zastępujące dozorcę; następcy Penetratora. Poruszają się dzięki gąsienicom, są bardzo zwinne i szybkie,
 • Kamera balonosatelitarna - przeźroczysty, kulisty balon wypełniony helem z podczepioną bezprzewodową kamerą. Felix wykorzystał ją do obserwacji domu Franka Knipszyca w czwartej części.

Więcej w WikiFNiN[edytuj]

Gwiazda.png WikiFNiN poleca ten artykuł
Ten artykuł został uznany za wyjątkowo dobry i został umieszczony
na stronie głównej WikiFNiN w lipcu 2012r.
Gwiazda.png

Gwiazda.png

WikiFNiN poleca ten artykuł
Ten artykuł uznano za wyjątkowo dobry! Więcej informacji....
5.00
GwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdka (9 głosów)


avatar

Alka13Zafascynowany FNiN&WikiFNiN

1991 dni temu
Ocena: 1
dużo pracy w to włożyliśmy . BRAWO !!!!!!!
avatar

Alka13Zafascynowany FNiN&WikiFNiN

1884 dni temu
Ocena: 0
kto go nielubi
avatar

KropkaCoś już wie o WikiFNiN

1870 dni temu
Ocena: 0
no
avatar

Padalec8852Zainspirowany WikiFNiN

1452 dni temu
Ocena: 0
Jest ekstra
avatar

Agent mamrotCoś już wie o WikiFNiN

1436 dni temu
Ocena: 0
Śniło mi się że nim byłłeeeeeeeeeeeemmm, sorry prawie mnie dzisiaj na angielskim zanudzili na śmierć :)
avatar

Felix i lauraCoś już wie o WikiFNiN

1436 dni temu
Ocena: 1
Musiało mu być smutno jak w dziewiątej części Laura go nie pamiętała.
avatar

Felix63Coś już wie o WikiFNiN

1434 dni temu
Ocena: 0
No:(
avatar

Padalec8852Zainspirowany WikiFNiN

1410 dni temu
Ocena: 0
Biedny... trochę jak Net i Nika w dziewiątej części na początku...
avatar

SzalonaJaa888Zainspirowany WikiFNiN

1397 dni temu
Ocena: 0
Też o tym pomyślałam
avatar

AerekkZainspirowany WikiFNiN

1316 dni temu
Ocena: 0
serio smutne ;/
avatar

Netofelix1711Chętnie dzieli się wiedzą o FNiN

966 dni temu
Ocena: 0
ej, bezsensor to urządzenie taty Felixa

Nie masz uprawnień do komentowania. Może powinieneś(aś) się zalogować lub zarejestrować? To zajmie tylko chwilę!