UWAGA! Zmień skórkę na Wektor!
Znane są problemy występujące przy używaniu skórek innych niż Wektor.
Aby zapewnić komfortową pracę z WikiFNiN, zalecana jest zmiana skórki na Wektor - możesz tego dokonać na stronie swoich preferencji zaznaczając Wektor.
Zapraszamy do dalszego rozbudowywania WikiFNiN!

Lord Ervin Mckillian

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Lord Ervin McKillian - członek rodu McKillanów, wuj Angusa. Pojawia się w książce "Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianów".

Opis[edytuj]

Został przedstawiony czytelnikowi, gdy przyjeżdża do Beastlycrag ze swojego domu w Edynburgu, wezwany przez Haralda, który znalazł w posiadłości Felixa, Neta i Nikę. Postanowił, że superpaczka zostaje w Beastlycrag. Spotykał się z przyjaciółmi przy niektórych posiłkach, często jednak bywał nieobecny w posiadłości. Jak się okazało, jakiś czas swojej nieobecności lord poświęcił polowaniu na bliżej niezydentyfikowany drób, nazwany przez superpaczkę "niebażantem". Pewnego razu jednak wyjechał gdzieś samochodem. W tym czasie przyjaciele uciekli z Beastlycrag, lecz lord Ervin znalazł ich i podwiózł z powrotem do posiadłości. Opowiedział przyjaciołom prawdę o przypływach w jeziorze Loch Argor (jak się okazało, jezioro ma połączenie z morzem) i swych wspomnieniach z dzieciństwa dotyczących o "Bestiariusza" Johna Airda.

Charakter[edytuj]

Lord McKillian jest wesołym człowiekiem, często się uśmiecha. Był wesoły nawet kiedy znalazł przyjaciół po ucieczce z Beastlycrag. Jak wynika z książki, ceni ludzi wesołych i uprzejmych.

Wygląd[edytuj]

Lord Ervin ma rude włosy i tego samego koloru okazałe wąsy (które były przystrzyżone napierw tak, by kończyły się antenkami, a w ciągu późniejszych wydarzeń - tak, by kończyły się spiralkami). Nosi kilt w kolorystyce rodu (tartan granatowo-niebiesko-zielony), starą tweedową marynarkę, załataną na łokciach i z guzikami ze skóry, wełniane skarpety oraz Martensy.

Zwyczaje[edytuj]

Jeździ samochodem Coriolanus, napędzanym parą, który służy McKillianom ponad dziewięćdziesiąt lat bez przeglądu technicznego ani nawet zmiany lakieru.

Ciekawostki[edytuj]

Kiedy był mały, lubił czytać "Bestiariusz" Johna Airda (w którym opisane zostały zwierzęta realne i zmyślone). Z tego powodu bał się wody, nawet nie chciał się wykąpać w morzu. Wtedy ojciec powiedział mu, że niektóre zwierzęta z książki nie istnieją. Wtedy przyszły lord założył się ze starszym bratem (ojcem Angusa) o kolekcję starych znaczków pocztowych, że żyrafa nie istnieje. Oczywiście przegrał.

0.00
GwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdka


Nie masz uprawnień do komentowania. Może powinieneś(aś) się zalogować lub zarejestrować? To zajmie tylko chwilę!