UWAGA! Zmień skórkę na Wektor!
Znane są problemy występujące przy używaniu skórek innych niż Wektor.
Aby zapewnić komfortową pracę z WikiFNiN, zalecana jest zmiana skórki na Wektor - możesz tego dokonać na stronie swoich preferencji zaznaczając Wektor.
Zapraszamy do dalszego rozbudowywania WikiFNiN!

Pensjonat Trzy Kuzynki

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pensjonat Trzy Kuzynki występuje(ą) tylko w książce pt. Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka
Inne artykuły związane z tą książką znajdziesz w tej kategorii

Pensjonat Trzy Kuzynki - pensjonat w Górach Bieszczadach, w którym Felix, Net i Nika spędzają ferie, zorganizowane przez biuro podróży Czarny Kot (więcej o tym przeczytasz w książce Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka). Budynek i znajdujące się tam rzeczy zmieniają się, np.szerokość stołu. Powoduje to Skała, czy inaczej Maszyna Życzeń. Przez nią budynyek podzielony był na dwie strony - jasną, na której oddziaływania były mniejsze, oraz ciemną, na której były większe.

Właściciele[edytuj]

Właścicielami są trzy kuzynki, czyli Leokadia, Leontyna oraz Leopoldyna, czyli trzy dziwne starsze panie. Ostatnia nie ujawniała się, jednak każdej nocy prawdopodobnie ona przechodziła przez pokój Niki. Właścicielki swojego czasu przejęły ciała trzech dziewczyn (jedną z nich była Maria) za pomocą Skały, jednak Leopoldyna trafiła na dziewczynę z wadą kręgosłupa i chciała przejąć ciało Niki.

Pracownicy[edytuj]

W pensjonacie pracują:

  • Tobiasz - dwumetrowy człowiek zajmujący się wożeniem właścicielek na cotygodniowe zakupy i różnymi sprawami związanymi z warsztatem.
  • Honorata - w przeciwieństwie do Tobiasza, bardzo niska kobieta, pracuje w smarowalni kanapek, robi herbatę. Mówi ćwierćsłówkami.

Wygląd zewnętrzny[edytuj]

Budynek w którym mieści się pensjonat ma trzy piętra. Parter jest murowany, a pierwsze i drugie piętro wykonano z drewnianych bali. Dom musiał być wielokrotnie przebudowywany, bo różnej wielkości okna umieszczono w przedziwnych miejscach a mała wieżyczka wyrastająca z spadzistego dachu wyglądała jak doklejona z trochę innej bajki. Dom wrastał w zbocze, więc wysoki od frontu parter z tyłu ginął w pochyłości - tam piętro stawało się parterem. Obok znajdowała się piwnica na wysokiej podmurówce częściowo ukryta pod śniegiem. Podwórko kończyło się szopą i budynkiem gospodarczym z wielkimi wrotami. Koło niego stała wędzarnia zrobiona ze starej szafy pancernej. Drzwi wejściowe były stare, wykonane z grubych desek zawieszonych na solidnych kutych zawiasach. Nad drzwiami wisiał drewniany szyld z ledwo widocznym napisem "Pensjonat Trzy Kuzynki".

Wygląd wewnątrz[edytuj]

Z niewielkiego przedsionku przechodzi się do cieplejszego i jaśniejszego wnętrza. Sala zajmująca większą część parteru ma grube kamienne ściany i pełni chyba jednocześnie funkcję jadalni i pokoju dziennego. Na wprost wejścia znajduje się monumentalny kominek. Po dwóch jego stronach widać było krótkie korytarzyki prowadzące do pozamykanych drzwi. Za kominkiem zakręcały schody. Pod ścianami stały drewniane ławy i stoły, a na środku podłogi, przed kominkiem rozłożono wieką skórę niedźwiedzia z wypchanym łbem skierowanym do paleniska. Obok stał wypchany kot. Na ścianach wisiało mnóstwo niewielkich obrazów i kilka ozdób, wśród których największe wrażenie robiły wypchane głowy zwierząt. Strop wykonano z grubych drewnianych belek i desek. Żarówki w kinkietach przygasały w nieregularnych odstępach czasu.

Na parterze znajduje się również smarowalnia kanapek i gabinet kuzynek. Pierwsze i drugie piętro zajmują pokoje, po cztery na piętro. Na trzecim piętrze znajduje się strych. Pensjonat posiada także "ciemną" stronę, czyli miejsce prywatne, gdzie mieszkają kuzynki. Pod pensjonatem jest Skała, do której można dotrzeć przez piwnicę.

Lokalizacja[edytuj]

Położony jest u podnóża sporego pagórka. Przed domem znajduje się polana. Do pensjonatu prowadzi wąska,kręta wyboista droga. Po ubu stronach drogi rośnie gęsty las. Niedaleko znajduje się Krzywa Wieś odkryta przez bohaterów oraz stołówka "Pod Rozchrumkanym Warchlakiem". Najbliższe miasteczko to Lolków.

Więcej w WikiFNiN[edytuj]

5.00
GwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdka (2 głosy)


Nie masz uprawnień do komentowania. Może powinieneś(aś) się zalogować lub zarejestrować? To zajmie tylko chwilę!