UWAGA! Zmień skórkę na Wektor!
Znane są problemy występujące przy używaniu skórek innych niż Wektor.
Aby zapewnić komfortową pracę z WikiFNiN, zalecana jest zmiana skórki na Wektor - możesz tego dokonać na stronie swoich preferencji zaznaczając Wektor.
Zapraszamy do dalszego rozbudowywania WikiFNiN!

Rybak

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rybak występuje(ą) tylko w książce pt. Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa
Inne artykuły związane z tą książką znajdziesz w tej kategorii
Rybak przed swoim domem (scena z filmu FNiN TMK
Rybak przed swoim domem (scena z filmu FNiN TMK
Rybak z łódką (scena z filmu FNiN TMK
Rybak z łódką (scena z filmu FNiN TMK

Rybak to postać pojawiająca się w książce "Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa". Mieszka w drewnianej chacie morzem Bałtyckim, niedaleko latarni w Milo. W filmie TMK w jego rolę wcielił się Adam Woronowicz.

Wygląd[edytuj]

Książkowy rybak przez cały czas, nosi na głowie wełnianą, zimową czapkę, w której chodzi nawet w upalne lato. Zawsze też jest ubrany w gruby, wełniany sweter, długie spodnie oraz zabudowane, czarne buty. Po przez swoją lekko zapuszczoną brodę, sprawia wrażenie bardzo zaniedbanego, samotnego, starszego człowieka, który dużo przeszedł w życiu.

Charakter[edytuj]

Rybak jest bardzo gburowatą, niemiłą i tajemniczą osobą, która strasznie nie lubi towarzystwa. To właśnie u niego w domu Felix, Net i Nika znaleźli Kryształowe Serce, które było potrzebne do wyłączenia pierścieni. Rybak przez 60 lat używał go jako kuchenki, na której przygotowywał sobie posiłki, nie wiedząc o tym, jakie tak naprawdę jest przeznaczenie Kryształowego Serca.

Praca[edytuj]

Przed II Wojną Światową był latarnikiem, lecz przestał pełnić swoje obowiązki, z powodu nawiedzających go zjaw żołnierzy. W czasie, gdy nie zajmował się latarnią, codziennie wypływał swoją łódką na morze i łowił ryby, następnie przygotowując sobie z nich posiłek. Jednak po rozwiązaniu zagadki przez trójkę przyjaciół i wyłączeniu systemu pierścieni Wunrung, rybak powrócił do swojego dawnego zajęcia: znów codziennie zapalał i gasił latarnię.

Ten artykuł został nadesłany na FanClubowy konkurs z okazji premiery S02
Nadesłał(a): DoŚkaa. Artykuł mógł być później edytowany.
0.00
GwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdka


Nie masz uprawnień do komentowania. Może powinieneś(aś) się zalogować lub zarejestrować? To zajmie tylko chwilę!