Pomoc:Dyskusja i komentarze
Strony dyskusji[edytuj kod]
Do strony dyskusji dla jakiegoś artykułu wejdziesz klikając na "dyskusja" na górnej belce. Jeśli link jest czerwony, to oznacza to, że jeszcze nikt nie napisał nic na stronie dyskusji, zaś jeśli niebieski - ktoś już rozpoczął rozmowę.
Jeśli na coś odpowiadasz, poprzedź swoją wypowiedź znakiem : (jednym jeśli odpowiadasz jako pierwszy, dwoma jeśli jesteś drugi, itd.), oddziel od poprzedniej wolną linią, zakończ podpisem, czyli ~~~~. Uwaga! Jeśli wstawisz odstęp Enter w swojej wypowiedzi, może to przeszkodzić w poprawnym jej wyświetleniu. Dlatego na stronach dyskusji lepiej używać <br/> zamiast enterów.
Tak więc kod:
Pierwsza wypowiedź ~~~~ ::Druga wypowiedź ~~~~ :::Trzecia wypowiedź ~~~~
Daje mniej więcej taki efekt:
Pierwsza wypowiedź Kam193 17:26, 24 cze 2010 (UTC)
- Druga wypowiedź Kam193 17:26, 24 cze 2010 (UTC)
- Trzecia wypowiedź Kam193 17:26, 24 cze 2010 (UTC)
Nowy wątek[edytuj kod]
- Wejdź na stronę dyskusji i kliknij na +
- W polu temat/nagłówek wpisz temat wątku
- W większym polu wpisz swoją wypowiedź i zakończ podpisem
- Zapisz wszystko
- Gotowe!
Komentarze[edytuj kod]
Komentarze to dodatkowa funkcjonalność w WikiFNiN pozwalająca zalogowanym użytkownikom pozostawiać u dołu wybranych artykułów własne opinie. Dzięki temu możesz zawsze podzielić się opinią o artykule, zapytać o coś czy po prostu napisać coś o ulubionym bohaterze. Komentarze nie są częścią artykułu, nie ma więc konieczności stosować tu zasad encyklopedyczności itp., jakie muszą być zachowane w samym artykule.
Jeśli nie chcesz widzieć komentarzy, wystarczy, że klikniesz "zwiń" - zostaną one ukryte do czasu, aż je rozwiniesz. Jeśli chcesz zobaczyć ostatnio dodane komentarze, skorzystaj ze strony rejestru komentarzy.
Dodawanie komentarzy[edytuj kod]
Aby dodać komentarz, wystarczy wprowadzić jego treść w pole u dołu strony i kliknąć na "Dodaj komentarz". W komentarzach możesz stosować wiki-kod tak, jak na zwykłych stronach (np. wstawiać linki, pogrubiać tekst, itd.).
Dodawanie odpowiedzi do komentarzy innych[edytuj kod]
Możesz dodać odpowiedź do już istniejącego komentarza, dzięki czemu zostanie on umieszczony bezpośrednio pod nim tak, że będzie wiadomo, do którego komentarza się odnosisz. Aby to zrobić, kliknij przycisk "Odpowiedz" pod odpowiednim komentarzem i wpisz swoją odpowiedź w pole komentarza.
Ocenianie komentarzy[edytuj kod]
Korzystając z przycisków "łapek" możesz ocenić każdy komentarz, dodając lub odejmując punkt od jego oceny. Możesz w ten sposób np. nagrodzić ciekawy wpis.
Ignorowanie użytkowników[edytuj kod]
Jeśli chcesz, możesz ignorować komentarze od konkretnego użytkownika - nie będą one wówczas wyświetlane Tobie. Listą ignorowanych użytkowników możesz zarządzać na stronie Lista ignorowanych.
Linki bezpośrednie[edytuj kod]
Jeśli chcesz pokazać komuś konkretny komentarz, skorzystaj z linku bezpośredniego - kliknięcie w niego prowadzi zawsze do danego komentarza. Aby go skopiować, kliknij w Link bezpośredni pod danym komentarzem, a następnie skopiuj adres z pola adresu przeglądarki.
Podstawowe zasady[edytuj kod]
Pamiętaj!
- Nie edytuj czyichś wypowiedzi, nawet jeśli zawierają błędy merytoryczne lub ortograficzne - o merytorycznych wspomnij w swojej wypowiedzi, zaś ortograficzne przemilcz (jeśli będą nagminne, któryś z administratorów może je poprawić)
- Nigdy nie atakuj ani nie obrażaj innych.
- W swoich wypowiedziach stosuj zasady netykiety.
- Nie używaj wulgaryzmów ani nie propaguj treści sprzecznych z polskim prawem.
Choć WikiFNiN nie ponosi odpowiedzialności za komentarze będące prywatnymi opiniami użytkowników, to każdy wpis uznany za nieodpowiedni może zostać zmieniony lub usunięty, a jego autor ukarany.