Użytkownik:Wiki.bot

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wiki.bot to specjalny bot usuwający SPAM, stworzony przez kam193, by wspomóc walkę ze spamerami. Jego zadaniem jest usuwanie spamu, jednak nie jest idealny i jeśli zdarzy mu się usunąć złą stronę lub zablokować złego użytkownika, należy zgłosić to do kam193, poprzez jego stronę dyskusji bądź prywatną wiadomość na forum.

Jak działa?

Wiki.bot działa w prosty sposób - wyszukuje charakterystyczne słowo i na tej podstawie usuwa stronę zawierającą wandalizm, zabezpiecza ją przed dalszą edycją i blokuje autora. Bot usuwa tylko ewidentne przypadki SPAMu (ale i tu nie wszystkie, by nie usunąć przypadkiem artykułów). Reszta musi być usuwana ręcznie.

Wiki.bot nie włącza się sam, należy go uruchomić ręcznie, przy każdym uruchomieniu bot usuwa do 20 wandalizmów (by uruchomienie nie trwało za długo). Ty też możesz uruchomić Wiki.bota! Wystarczy, że klikniesz w ten link -> uruchom Wiki.bota. UWAGA! Strona może ładować się kilka-kilkanaście sekund! Potem zostanie wyświetlona lista stron, które przeanalizował bot; strony poprzedzone napisem "usuń ręcznie" zostały pozostawione administratorom.