3.00
(2 głosy)

Aurelia Ziemek

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Aurelia Ziemek - koleżanka z klasy Felixa, Neta i Niki. Rywalizuje z Niką o Neta, naumyślnie go podrywając na oczach dziewczyny, wytykając przy tym jej sytuację finansową oraz komentując ubiór, choć oficjalnie chodzi z Lucjanem. Obie dziewczyny są zazdrosne o Neta, z tą różnicą, że Nika jest w nim zakochana, a Aurelia po prostu chce chodzić z najkonkretniejszym chłopakiem w klasie. Uważa się za najładniejszą w szkole. Stanowi przykład dla Klaudii, swojej przyjaciółki. Twierdzi, że ma talent muzyczny i chce w przyszłości zostać gwiazdą pop. Stale pragnie być w centrum uwagi. Jej ulubionym kolorem jest biały.

Jej rodzice są bogaci i bardzo się z tym obnoszą. Przy byle okazji, niby niechcący, wspominają ceny mebli w swoim staropolskim dworku. Tata Aurelii jest słynnym fotografem. Aurelii bardzo podoba się Net, podczas trwania całej serii usiłuje być jego dziewczyną, co niesamowicie denerwuje Nikę. W Orbitalnym Spisku zapisała się do szkolnego ruchu oporu przeciw Certyfikatowi Jakości tylko dlatego, że był w nim Net.

W piętnastym tomie, Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy, Aurelia była nadzwyczaj miła dla Niki. Działo się tak dlatego, ponieważ ich klasa została podzielona, a dziewczyny nie znały nikogo innego oprócz siebie nawzajem w nowej grupie. Natychmiast po przydzieleniu uczniów do dawnych klas, Aurelia powróciła do dawnej roli.

Aurelia chciała za wszelką cenę zostać królową balu halloweenowego w czwartym tomie. Pokłóciła się wtedy ze swoją przyjaciółką Klaudią. Doszło nawet do szarpania za włosy i przepychania.

W musicalu, który musiała wystawić jej klasa, aby wygrać zadanie konkursowe, chciała zagrać główną rolę Halszki. Pani Szafran jednak przydzieliła do tej roli Nikę, przez co Aurelia musiała zagrać matkę dzieci - jej rola nie przewidywała wygłaszania żadnych kwestii.

W Orbitalnym Spisku pojawiła się na imprezie sylwestrowej u Gilberta, ponieważ dwie poprzednie dyskoteki zostały odwołane.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

To "klasowa piękność". Jest szczupła, dość wysoka i ma kruczoczarne długie włosy, skręcone w drobne loczki. Do tego jej zęby są nieprawdopodobnie białe. Ubiera się modnie, czasami wyzywająco. Często zakłada wysokie szpilki, przez co dyrektor zwraca jej uwagę. Lubi dbać o swój wygląd i tego samego wymaga od innych. Często komentuje wygląd Zosi, przezywając ją przy tym.

Podczas balu przebierańców w Halloween przebrała się za królową. Była ubrana w długą białą suknię, błyskającą dżetami. Suknia ta została potem zniszczona przez Olenę - najpierw niby niechcący nadepnęła na nią, przez co strój był rozpruty powyżej kolan, później zachlapała granatowymi plamami, wyglądającymi jak atrament z pióra wiecznego. Aurelii pomógł Felix, który skrócił jej sukienkę. Niestety, kiedy została jeszcze wysmarowana kanapką, nie udało się jej uratować.


Źródła[edytuj | edytuj kod]

Komentarze (5)

Komentarze (5) [Pomoc]


avatar

Alka13Zafascynowany FNiN&WikiFNiN

83 miesiące temu
Wynik 2

Kochana Aurelia :)

Nawet stwozylam dla niej alternatywna przyszlosc z net takie moje opowiadanko ....
avatar

AerekkCoś już wie o WikiFNiN

82 miesiące temu
Wynik 2
Weź je gdzieś opublikuj. Chętnie poczytam ;)
avatar

Alka13Zafascynowany FNiN&WikiFNiN

82 miesiące temu
Wynik 2
OK spróbuje ale jest króciutkie ;)
avatar

Oli200856Coś już wie o WikiFNiN

40 miesiące temu
Wynik 0
`nie lubie Aurelii ale chetnie poczytam
avatar

EmkaZyrafa013Zainspirowany WikiFNiN

9 miesiące temu
Wynik 0
uwielbiam ten moment w czwartej części, gdzie jest ten musical. Najlepszy rozdział ksiazki!

Nie możesz publikować komentarzy.