B35 - jeden ze światów alternatywnych, który odwiedzili Felix, Net i Nika w dziewiątej części. Świat B35 naprawdę różnił się od Świata Zero. Płacono w nim za za noszenie ubrań z logo firm oraz za cytowanie reklam. Na początku świat wydawał się idyllicznym światem ze snów. Jednak później Superpaczka odkryła jego czarną stronę. Ludzie w tym świecie byli chciwi i pazerni. Robili wszystko, by więcej zarobić.

Akcja w świecie B35Edytuj

 
Uwaga. Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

Felix, Net i Nika wylądowali w Instytucie Badań Nadzwyczajnych podczas wycieczki szkolnej. Zobaczyli, że jako jedyni są ubrani inaczej, więc poszli do sklepu, gdzie dostali nowe ubrania. Rozpoczęli też poszukiwanie różnic między światami w Internecie. Po przyjeździe do szkoły przyjaciele zostali wezwani przez dyrektora za dziwne zachowanie w trakcie wycieczki. Po południu dostrzegli kolejne zmiany. Dom Felixa został zmieniony w siedzibę firmy, a Caban mieszka w hotelu dla psów. Net odkrył, że w tym świecie nie ma rodzeństwa, bo ono zagroziłoby karierze jego matki i ojca. Jedynie Nika była szczęśliwa, że mieszka w swoim mieszkaniu. Chłopcy byli zbulwersowani tymi odkryciami, dlatego przyjaciele udali się do Instytutu. Do sali traweli czasoprzestrzennych zaprowadza ich Konpopoz. Przyjaciele nie mogą włączyć Pierścienia. Potem urządzenie włącza się samo i wychodzi z niego Złoty Jeż. Wtedy Felix, Net i Nika przebiegli przez Pierścień i alterportowali się do innego świata.

Historia świata B35Edytuj

W B35 nie było stanu wojennego w 1981 roku. Po obradach Okrągłego Stołu socjalizm upadł pokojowo na wiosnę 1982 roku. 1 listopada 1995 roku Polska znalazła się wśród członków założycieli Unii Europejskiej. Jej populacja wynosi 34 miliony, a jednostka monetarna to euro.

Zobacz teżEdytuj


Komentarze (0)

Loading comments...