0.00
(0 głosów)

Eleonora

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
OOUIjs-articleDisambiguation-ltr.png
Kilka artykułów ma podobną nazwę. Zobacz stronę ujednoznacznienia Eleonora (ujednoznacznienie), aby znaleźć inne.

Eleonora – właścicielka ulicznego baru w Londynie. W dniu, kiedy Nika zaginęła, a Felix, Net i Laura zastali opuszczony hotel Melius Cras, kobieta sprzedawała produkty około sto metrów dalej, po drugiej stronie ulicy. Przyjaciele zamówili tam herbatę, a po powrocie dostali kanapki za darmo, ponieważ „dawno z nikim tak przyjemnie nie pogawędziła, jak z Netem”.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Eleonora jest dość korpulentna bardzo niska – lada wózka sięga jej sporo powyżej pasa. Pomimo wieku – ok. 70 lat – ma czarne włosy, które spina w kok, spod którego wystają loczki. W dniu, kiedy przyjaciele ją spotkali była mocno umalowana, ubrana w wydekoltowaną sukienkę w grochy z podkreśloną talią, rozkloszowaną spódnicę i buty na wysokich obcasach. Wygląda trochę jak starsza wersja pin-up girls. Według Laury, kobieta używa perfum Chanel Nr 53.

Bar[edytuj | edytuj kod]

Bar jest wózkiem z przekąskami i napojami. Wygląd stylizowany jest na lata 50 XX w. Mimo że jest niewielki, menu jest dość bogate. Nie wiadomo, czy dostępne są krzesła i stoliki, ale przyjaciele usiedli na murku obok.

Historie z życia[edytuj | edytuj kod]

Kiedy Felix poszedł sprawdzić hotel, a Laura wyruszyła na poszukiwania wody po goleniu używanej przez ludzi Retmona, Net pozostał sam koło baru. Eleonora bardzo chciała z nim porozmawiać, ale chłopak długo ją ignorował. Kiedy spytał ją o hotel Melius Cras, kobieta opowiedziała mu wiele historii z jej życia.

Chłopak dowiedział się, że miała męża Jamesa, który już nie żyje, stryja Edwarda oraz wuja, który nazywał się Damian.

Karuzela[edytuj | edytuj kod]

Eleonora z Jamesem poszli na karuzelę w lunaparku Dreamland. Nie mieli pieniędzy na bilety, ale nie chcieli zejść. Zniecierpliwieni klienci żądali włączenia karuzeli, a obsługa zrobiła to. W trakcie zabawy łańcuch z krzesełka Eleonory zerwał się, ale James cały czas ją trzymał, mimo że żadnemu z reszty pasażerów nie udało się utrzymać za ręce. Po zatrzymaniu się karuzeli, mężczyzna został aresztowany za brak biletu i pół dzielnicy Blackfrias, gdzie mieszkali, zrzuciło się na kaucję.

Rejs po Tamizie[edytuj | edytuj kod]

Eleonora z Jamesem wybrali się na przejażdżkę statkiem wycieczkowym. Wiadomo tylko, że zabrakło kamizelek ratunkowych. Net nie wytrzymał do końca opowieści i oddalił się od baru, jednak później wrócił.

Budowa tunelu metra[edytuj | edytuj kod]

Stryj Edward był w zespole drążącym nowy tunel metra. Podobno był najsilniejszy ze wszystkich pracowników, więc pracował na samym początku przy maszynie, gdzie było najtrudniej. Nagle maszyna trafiła na pustą przestrzeń – tunel, którego nie było na planach. Po wyłączeniu jej mężczyzna zajrzał do środka, gdzie zobaczył wiele ogromnych szczurów oraz coś jeszcze, ale też nie wiadomo co, ponieważ Net przestał słuchać.

Wizyta grafitowych elegantów[edytuj | edytuj kod]

Na pytanie Neta, czy panią Eleonorę odwiedzili grafitowi eleganci, kobieta odpowiedziała twierdząco. Mężczyźni dali jej płytę zespołu Youngs for Future i grozili karą jeżeli będzie puszczać coś innego. Eleonora źle się czuła po jej wysłuchaniu, a dodatkowo i tak nie miała jak jej puścić, więc w barze jest cicho. Ponadto, zamiast zwykłej herbaty, dostała ona koncentrat herbaty. Nie zgadzała się na to, żeby częstować tym klientów. Stwierdziła, że woli być bezrobotna. Płynnie przeszła do historii o wuju Damianie, który stracił kiedyś pracę, a wtedy Net po raz kolejny przestał jej słuchać.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...