4.83
(6 głosów)

Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
OOUIjs-previous-ltr.png
Powieści z serii Felix, Net i Nika
OOUIjs-next-ltr.png

Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci - dziesiąta część serii Felix, Net i Nika, napisana przez Rafała Kosika. Została wydana 7 listopada 2012 roku. Ta książka, podobnie jak Orbitalny Spisek, została podzielona na dwie części - pierwsza ukazała się w 2011 roku i nosi nazwę Felix, Net i Nika oraz Świat Zero. Razem są najdłuższym, dotąd wydanym tomem serii. Książka jest dedykowana dla M.A.H. Endego.

Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci

Autor: Rafał Kosik

Data publikacji: 7 listopada 2012

Kraj wydania: Polska

Wydawca: Powergraph

Liczba stron: 604


Poprzednia: Felix, Net i Nika oraz Świat Zero

Następna: Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie


Zobacz cytaty


ŚZ2-okładka.jpg

Kup w sklepie Powergraphu


Opis[edytuj | edytuj kod]

Oficjalny opis Wydawcy[1]

Felix, Net i Nika, warszawscy gimnazjaliści, trafiają do światów alternatywnych, a każda wizyta pokazuje im (i nam), jak wyglądałby nasz świat, gdyby historia potoczyła się trochę inaczej. Lektura dla myślących czytelników od lat 7 do 107!
Ostrzeżenie nr 1 – w tej książce znajdziesz gigantyczną dawkę humoru.
Ostrzeżenie nr 2 – od tej książki trudno się oderwać!
Ostrzeżenie nr 3 – ta seria uzależnia.

Rozdziały[edytuj | edytuj kod]

OOUIjs-notice-orange.png
Uwaga. Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu
1. Ona będzie chciała tu zostać
Superpaczka nadal przebywa w świecie B75.
Felix i Net wychodzą z mieszkania Niki, a dziewczyna rozmawia z mamą i tatą. Nagle nadjeżdża gestapo, a chłopcy chowają się w sklepie, w którym zauważyli Nikę. Dziewczyna odchodzi, jednak później Felix i Net znów ją spotykają inaczej ubraną. W barze spotykają swoich rodziców.
2. Tam jest Pierścień, prawda?
Piotr Polon i Marek Bielecki wychodzą z baru i kierują się w stronę Dworca Wileńskiego. Przyjaciele śledzą ich i zostają zatrzymani przez ochroniarza pod zarzutem szpiegostwa, jednak naukowcy rozpoznają swoich synów. Felix, Net i Nika poznają pracę swoich rodziców. W tym świecie też zajmują się Piercieniem, jednak służy on do wyłącznie wymiany informacji z alterami. Noc spędzają w starej kamienicy. Nika przyznaje się Felixowi i Netowi, że chce zostać w tym świecie.
3. Na Berlin!!!
Przyjaciele znowu idą do pomieszczenia technicznego Dworca Wileńskiego. Przez przypadek przeszkadzają Niemcom odkrycie Pierścienia. Odkrywają, że w tym świecie są dwie Niki. Coraz więcej osób jest aresztowanych za kradzież złota (m. in. tata Niki i jej alterbliźniaczka). Pan Kurtacz pomaga superpaczce dostać się na lewy brzeg Wisły do hali Warschau Wunrung Terminal. Mają nadzieję, że ich przejście przez Pierścień naprawi powstały błąd i złoto wróci do tego świata.
4. Warszawa Zachodnia
B70
Po alterportacji Felix, Net i Nika wylądowali w tunelu kolejowym. Docierają na stację, gdzie co kilka minut przyjeżdżają pociągi. Wraz z grupą przyjezdnych idą do pomieszczenia, gdzie zostają poproszeni o paszporty. Nie mają ich, więc zostają zatrzymani przez agentów specjalnych. Zostają jednak odebrani przez pana Polona i Bieleckiego, którzy zostali wezwani do serwisu Pierścienia „Freedom Tunel”. Tata Neta zabiera ich do swojego domu, gdzie przyjaciele dowiadują się, że w tym świecie rodzice nie znają Niki. W mieszkaniu Manfred informuje przyjaciół, że goni ich Agent Mamrot i muszą uciekać. Najpierw chowają się w osiedlowym sklepie. Następnie jadą tramwajem w stronę Pragi. Przed mostem okazuje się, że nie mogą przejechać na drugą stronę Wisły, ponieważ znajduje się tam granica państwa.
5. Orchidea
Przyjaciele trafiają do sklepu meblowego „Orchidea”. Schowani pod stołem przeszukują Internet, aż nagle zorientowali się, że sklep został zamknięty. Kiedy okazało się, że nikt ich do rana nie wypuści, stwierdzili, że nie są sami w budynku. Trzech lokalnych chłopaków zabrało im rzeczy, a Felix, Net i Nika zaczęli ich szukać, aby odnaleźć swój dobytek. Po rozmowie z chłopakami i odzyskaniu rzeczy idą spać na jednym z łóżek,
6. Jesteście gotowi, żeby powiedzieć prawdę?
Rano przyjaciół obudził agent Mamrot. Przyjaciele ponownie zostali poddani serii przesłuchań. Tatowie Felixa i Neta domyślili się prawdy i postanowili pomóc im dostać się do Pierścienia. Urządzenie sięgnęło po superpaczkę, mimo że było wyłączone a oni stali kilka metrów dalej.
B800
Po wylądowaniu w nowym świecie, Nika chce wrócić przez Pierścień, ale Felix i Net powstrzymują ją. Dziewczyna przyznaje się, że Agentka Zwięzła obiecała pomoc w poszukiwaniu jej rodziców.
7. Złomogóry
Superpaczka wylądowała na ogromnym złomowisku. Początkowo próbują znaleźć wyjście, ale nie udaje im się przez zmrokiem, więc przygotowują obozowisko. W nocy zostają zaatakowani przez roboty. Nagle Nika pocałowała Felixa , co bardzo zdenerwowało Neta. Maszyny przenoszą ich poza obszar złomowych gór. Na zewnątrz dziewczyna przyznaje się, że zrobiła to, aby roboty uznały ich za niebezpiecznych i pozbyły się ludzi. Wtedy przyjeżdża pan Kurtacz i zawozi superpaczkę do domu na wieczerzę i nocleg.
8. I nic mi nie powiedzieliście?
Następnego dnia gospodarz idzie do pracy, a przyjaciele szukają w encyklopedii różnic pomiędzy tym światem, a światem zero. Net widząc brudnopis Felixa przypomina sobie wizytę w Niesklepie T-34 przed imieninami Felixa oraz to, że widział tam Kryształowe Serce. Wieczorem pan Kurtacz wraca do domu. Superpaczka opowiada o swoim świecie, a gospodarz o B800. Mówi że następnego dnia zawiezie ich do Warszawy.
9. Właśnie złamałaś prawo
Henryk Kurtacz transportuje ropę naftową własnej produkcji dla klienta w stolicy. W mieście Felix, Net i Nika szukają Niesklepu, jednak jest ono ogromne i zupełnie inne od Warszawy jaką znają. Nagle zakłócają przebieg publicznej kary chłosty, za co zostają aresztowani.
10. Tym razem naprawdę nas uwolnisz?
Agent Mamrot chce dowiedzieć się, jak przyjaciołom udało się kilkukrotnie uciec z więzienia. Kiedy oczekują na kata, do celi wchodzi Laura, której ojciec w tym świecie jest królewskim ministrem bezpieczeństwa. Dziewczyna wyprowadza superpaczkę z więzienia, jednak po drodze zostają złapani przez strażników. Kilka minut później w celi pojawia się brama otworzona przez Złotego Jeża. Jednocześnie ponownie przychodzi Laura i obiecuje tym razem naprawdę pomóc przyjaciołom.
11. To się stało za minutę
Chiny najechały Rzeczpospolitą w celu zdobycia złóż ropy naftowej na Syberii. Felix, Net, Nika i Laura przedzierają się przez miasto pełne zamieszek i demonstracji. Ludzie chcą wykorzystać kryzys i doprowadzić zmiany władzy. Przyjaciele chowają się w kawiarni, skąd Laura wzywa transport. Zostają zaatakowani przez lokalnych chuliganów, ale udaje im się ich przechytrzyć. Przyjeżdżają kanoniery, jednak żołnierze chcą zabrać tylko córkę ministra. Po negocjacjach superpaczka także zostaje zabrana. W pojeździe pojawia się brama Złotego Jeża, co zaskakuje wszystkich w środku, a w konsekwencji doprowadza do zniszczenia kanoniera. Żołnierze kontynuują rozkaz, a Felix, Net i Nika dołączają do demonstrantów, a następnie spotykają Anachrona. Ten dzięki notatkom mówi im, że spotkał ich kilka razy, ale nie wie o czym rozmawiali. Twierdzi też, że umrze za minutę. Tymczasem za oknem słychać huk spadającego samolotu.
11. Złoty Jeż*
B65000000
Felix, Net i Nika znajdują się w piramidzie, a po drugiej stronie bramy widzą celę i Laurę. Wychodzą na zewnątrz, gdzie widzą jedynie dżunglę, a na niebie znajduje się dziwny obiekt podobny do Księżyca. Znajdują salę pełną skafandrów Złotego Jeża. Nagle ich właściciel wraca i pokazuje czym się zajmuje. Następnie mówi, że muszą iść do lasu, bo nie ma tu pożywienia, ale ostrzega, że ich później nie będą mogli wrócić do budowli. Przyjaciele nie spełniają jego woli, ponieważ uważają, że jedyny Pierścień może znajdować się w piramidzie. Felix odkrywa, że pozornie symetryczna konstrukcja musi mieć jedno wyjątkowe miejsce. Chce znaleźć ciało Złotego Jeża i przypomnieć mu, że kiedyś też był człowiekiem. Odkrywają grobowiec do którego prowadzą nieświadomego Złotego Jeża. Nie przejmuje się on znaleziskiem i ponownie każe im się wynosić. Po drodze odkrywają lokalną faunę oraz spotykają agresywnego Dzikusa.
12. To dość skomplikowane
Felix, Net i Nika odkrywają jak Złoty Jeż podróżuje między światami alternatywnymi i wykręcają kolce z jego skafandrów. Znajdują także salę z drukarką 3d, skanerem i niszczarką. Wykorzystują Manfreda, aby połączył się z urządzeniami i stworzył potrzebne im przedmioty. Gdy Złoty Jeż wraca, przyjaciele rozsypują kolce, a następnie trafiają do stworzonego przez nich świata. Tam spotykają swoich alterbliźniaków i rozpoczynają podróż powrotną do świata zero. Gdy wszechświat, w którym obecnie się znajdują rozpada się, okazuje się, że lądują w IBN w dniu imienin Felixa, a jedyną różnicą są ich pobrudzone ubrania.
1955832-BH239-129Y
Tata Felixa odwozi wszystkich do domów i postanawia dopiero następnego dnia dowiedzieć się, w jaki sposób ubrania przyjaciół nagle stały się brudne.

* Wbrew pozorom nie ma błędu w numeracji rozdziałów.

Motto[edytuj | edytuj kod]

"Jesteśmy sumą wolnej woli i tego, czego się nauczyliśmy - świata, w jakim przyszło nam żyć".

Więcej w WikiFNiN[edytuj | edytuj kod]

Zobacz więcej[edytuj | edytuj kod]

Fragmenty[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Komentarze (7)

Komentarze (7) [Pomoc]
Loading comments...