Gilbert Kurtacz - kolega Felixa, Neta i Niki. Jest bardzo sprytny, kreatywny i zabawny. Jego ojciec jest szalonym naukowcem-chemikiem, budującym rakietę na biogaz, którą przyjaciele niechcący wystrzelili, próbując regulować temperaturę pieca.

Chłopak dołącza do klasy drugiej "a" (a tym samym pojawia się w książce po raz pierwszy) w części pt. Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów. Jego szkoła splajtowała i przeniósł się razem z Geraldem do szkoły Felixa, Neta i Niki. Jest ekscentryczny. Z początku był małomówny, a pierwszym pełnym zdaniem, wypowiedzianym w nowej klasie, był kawał: "Przychodzi baba do lekarza, a lekarz Jamnik". W części Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy Gilbert zaprosił do siebie Michael. W tej książce jest również w związku z Zosią. W tym samym tomie, podczas podróży nad Czerwoną Hańczę, naśladuje nieznośnych współpasażerów, wywołując tym rozbawienie wśród kolegów i koleżanek, a także gra w Train Simulator, do tego na tej samej trasie.

HobbyEdytuj

Podczas wizyty przyjaciół w jego domu w części trzeciej, ujawnia się jego hobby - skleja okręt z wykałaczek. Jak mówi, nie jest to żaden konkretny model. Nigdy nie było informacji o tym, czy skończył go sklejać, czy też nie.

W części pt. Bunt Maszyn Gilbert pisał Poradnik uprzejmego robota - uważał, że będzie na to wzięcie za kilka lat. Miał nadzieję, że z reklam sfinansuje sobie studia.

WyglądEdytuj

Gilbert jest niskim brunetem o bystrym spojrzeniu. Jego strój sprawia wrażenie niestarannego. Ma plecak typu kostka z napisem "Kult".

Na balu przebierańców w Halloween w czwartej części nie było sposobu powiedzieć, za kogo się przebrał. Miał na sobie T-shirt z napisem Ludzie się skończyły. Jedz dżem, a do tego welwetową, za dużą marynarkę i spodnie w szkocką kratę.

SylwesterEdytuj

W Orbitalnym Spisku, w czasie imprezy sylwestrowej w domu Gilberta, podczas próby podwyższenia temperatury w domu, trójka przyjaciół przyczyniła się do wystrzelenia rakiety na biogaz.

RodzinaEdytuj

Jego mama przede wszystkim zajmuje się domem, a tata jest ekscentrycznym chemikiem. Oprócz tego ma bardzo religijną ciocię.

Komentarze (1)


avatar

EmkaZyrafa013Zainspirowany WikiFNiN

12 miesiące temu
Wynik 0
Lubię go jest fajny

Nie możesz publikować komentarzy.