5.00
(1 głos)

Latalerz

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Wersja z dnia 12:41, 4 cze 2021 autorstwa Kam193 (dyskusja | edycje) (Anulowanie wersji 36173 autorstwa Anonimowy fan (dyskusja) - Latalerz jest już w kategorii Badania i projekty IBN, nie ma sensu dodawać go do "Inne")
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Latalerz - jak sama nazwa wskazuje, jest to latający talerz, stworzony przez naukowców z Instytutu Badań Nadzwyczajnych. Wykorzystuje on między innymi napęd antygrawitacyjny. Do stworzenia w pełni funkcjonującego latalerza potrzebna była Trzynasta Księga profesora Kuszmińskiego, znaleziona przez Felixa, Neta i Nikę.

Wygląd

Latalerz to okrągły, ciemnoszary dysk. W centralnej części jego kadłuba jest koło o ciemniejszym kolorze, które strzela pionowo w dół szerokim promieniem światła. Kiedy światło słabnie, na dół zjeżdża okrągły pomost, który unosi się w powietrzu bez żadnych linek czy łańcuchów.

Wewnątrz pojazdu ściany są wyłożone szarymi, półprzezroczystymi płytami plastiku. Za nimi widać błyskające diodami mechanizmy. Sterownia przypomina kabinę pilotów Boeinga - kilka ekranów i konsol z masą przełączników oraz ogromne panoramiczne okno.

Wydarzenia

Z początku Latalerz był tajemnicą, o której nie powiedziano nawet Przyjaciołom. Tata Felixa mówił o nim top top top secret. Widziano go na niebie jako niezidentyfikowany obiekt latający. Kiedy Felix, Net i Nika zrobili mu zdjęcie, wyjawiono im nieco informacji o projekcie. Pod koniec książki, na dachu Silver Tower, tata Felixa przyleciał Latalerzem i zabrał stamtąd Przyjaciół.

Możliwości

Latalerz potrafi latać z prędkością szybszą niż dźwięk, tak że pasażerowie nawet tego nie odczuwają. Może także stać się niewidzialny - wtedy widać tylko małe światełko we wnętrzu pojazdu.

Komentarze (2)

Komentarze (2) [Pomoc]


avatar

Padalec8852Zainspirowany WikiFNiN

84 miesiące temu
Wynik 0
Super, no nie?
avatar

Oli200856Coś już wie o WikiFNiN

36 miesiące temu
Wynik 0
no

Nie możesz publikować komentarzy.