Leopoldyna - trzecia z kuzynek mieszkających w Pensjonacie "Trzy Kuzynki". Kuzynka Leokadii i Leontyny, dysponowała największą mocą z nich wszystkich. Czuła bardzo silne przywiązanie do Skały (Maszyny Życzeń).

Maria, w której ciało transferowała się Leopoldyna, miała chory kręgosłup, dlatego kobieta przez całe życie w jej ciele chodziła w sztywnym gorsecie. Kiedy ciało miało około 60 lat, chciała się z niego uwolnić i przetransferować do Niki.

Prawie jej się to udało, ponieważ podała Nice siłą specjalną tabletkę. Kiedy Leopoldyna myślała, że przeniosła się już do ciała Niki, o mało nie zabiła swojego dotychczasowego ciała i siebie samej. Nika zatrzymała niepołkniętą tabletkę w dziurze w zębie. Dziewczyna uratowała życie Leopoldynie wypłukując z jej z organizmu śmiercionośną tabletkę. Jest główną antagonistką części siódmej.

HistoriaEdytuj

Podczas drugiej wojny światowej razem z kuzynkami musiała przeprowadzić się do ciotki w Lolkowie. Jednak nie zostały tam długo. Pewnego dnia ciotka nie przyszła z pracy, a po jakimś czasie znaleziono ją zamarzniętą, ograbioną z wypłaty i z butów. Musiały więc radzić sobie same.

Leopoldyna nie miała męża. Po drugiej wojnie światowej zakochała się w Hansie - Niemcu, który uciekł z wojska. Razem z kuzynkami ukrywała go w domu. Kiedy jego obecności nie można było ukrywać, mieszkańcy wygnali kuzynki i malarza z Lolkowa. Oni zajęli pusty dom w Krzywej Wsi i żyli dalej. Na początku roku 1961 Hans i Leopoldyna postanowili wziąć ślub. Machina urzędnicza nie zgodziła się, a Hans cudem uniknął więzienia, ale za to deportowano go do Niemiec Wschodnich[1]. Leopoldyna mogła do niego jechać, ale nie chciała oddalać się od Skały. Trzy kuzynki miały ogromne kłopoty. Gospodarstwo zaczęło podupadać. Nie wiadomo z czego żyły, z czego jadły. Brama do ich domu była zawsze zamknięta. Było tak przez ponad rok. Trzy Kuzynki miały zdolności takie jak Nika, czyli telekinezę. Mogły porozumiewać się ze Skałą. Uznały, że ich umysły marnują się w tych ciałach, dlatego postanowiły się przetransferować. Za pomocą wódki i trzech złotych pierścieni oraz obietnicą, że transfer nie będzie bolał udało im się przekonać trzy wieśniaczki.

W czerwcu 1963 moc Skały wyrwała się kuzynkom spod kontroli. Krzywa Wieś opustoszała. Wszyscy opuścili swoje domy, i uciekli jak najdalej stąd. Tej samej nocy, Leokadia, Leontyna i Leopoldyna przeniosły się do starej leśniczówki i założyły pensjonat. Krążyły plotki, że kuzynki zawarły pakt z diabłem. Nie było wiadomo, jak udało im się przebudować małą drewnianą chatkę w podmurowany, kilkupiętrowy budynek. Przez następne 10 lat kuzynki mieszkały same na uboczu, nikogo nie odwiedzały. W 1973 roku do pensjonatu przyjechali pierwsi goście.

Komentarze (0)

Loading comments...


  1. Leopoldyna mówi, że Hans mieszkał w Monachium, a to nie było terytorium NRD