5.00
(2 głosy)

Meganawóz

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Meganawóz - wynalazek prof. Zenona Butlera, dzięki któremu możliwe jest zalesianie wielkich obszarów ugorów. Do tego potrzebne są: nasionka drzew, meganawóz, woda i trochę składników organicznych. Po miesiącu na pustyni szumiałby las. Dodaje się szczyptę meganawozu do konewki.

Przykłady[edytuj | edytuj kod]

  • Meganawóz przetestowała rosiczka tygrysia, która pod nieuwagę profesora zjadła dzienną porcje dla hektara lasu i urosła o dwa metry.
  • Resztki po rosiczce zjadła mucha, która po tym zdarzeniu urosła i miała około 40 cm długości, a ważyła prawie 20 kg.
  • Gdy przyjaciele spędzali wakacje w Milo, Net, robiąc porządek w plecaku, zostawił meganawóz na brzegu stołu w źle zamkniętej butelce i przy niedomkniętym oknie. Burza przewróciła butelkę na podłogę. Przez wiele lat gospodarze suszyli zioła pod sufitem, więc nasiona często wpadały w szczeliny podłogi. Dzięki meganawozowi w kuchni wyrosło sporo różnorodnych drzew owocowych, a na wycieraczce urosła olbrzymia sosna.
  • W 1945 roku przyjaciele zakopali słoiczek z meganawozem pod młodym dębem. Dzięki temu w przyszłości drzewo stało się wielkości baobabu i przeżyło kataklizm, który spotkał Ziemię.
  • Profesor chce go wykorzystać do zazieleniania Marsa.

Komentarze (2)

Komentarze (2) [Pomoc]


avatar

ArczelloChętnie dzieli się wiedzą o FNiN

104 miesiące temu
Wynik 0
xD
avatar

Morfred SchultzZafascynowany FNiN&WikiFNiN

6 miesiące temu
Wynik 0
Bardzo praktyczny wynalazek.

Nie możesz publikować komentarzy.