4.64
(14 głosów)
Ten artykuł wymaga uzupełnienia

Net Bielecki

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Net Bielecki
Net Bielecki

Net Bielecki - jeden z trójki głównych bohaterów serii "Felix, Net i Nika". Mieszka na ostatnim piętrze dwudziestopiętrowego apartamentowca w Warszawie. Jego pasją jest informatyka. Razem z ojcem stworzył program AI, który nazywa się Manfred. Lubi żarty i ironie. Śmieszne teksty są jego znakiem rozpoznawczym. Zawsze chodzi w rozczochranych włosach, ale i tak ma duże powodzenie u płci pięknej. Ma dysleksję i dysgrafię oraz liczne fobie, takie jak klaustrofobia, akrofobia czy nyktofobia. Razem z Felixem próbują połączyć swoje siły, by stworzyć inteligentne roboty. Net nie jest jego prawdziwym imieniem - sam sobie takie wymyślił, bowiem jego własne mu się nie podobało. Jest chłopakiem Niki. Jest zazdrosny gdy jakiś chłopak zarywa do niej. Nienawidzi Geralda, bo okłamał dziewczynę i podrywa ją na każdym kroku. Net stoczył jedną walkę o Nikę z Geraldem. Ma dostep do serwera szkolnego, dzięki czemu może kontrolować dzwonki na lekcje i przerwy oraz sprawdzać pytania na testy. Ma większą wiedzę informatyczną od Eftepa, ich nauczyciela informatyki.

Wygląd

Wysoki (wzrost powyżej 1,82 m[1]) i chudy jak tyczka chłopak o niebieskich oczach. Jego kasztanowe włosy są zawsze rozczochrane (jak po wybuchu petardy), nosi okulary. Zwykle zakłada bojówki i pomarańczową bluzę z kapturem.

Rodzina

Stworzenie Manfreda

OOUIjs-infoFilled info blue.png
Osobny artykuł: Manfred.

Manfred - program AI kierujący ruchem w Warszawie i pomagający przyjaciołom w całej serii. Został stworzony przez Neta i jego tatę, w pierwszej części. Marek Bielecki pracował wraz z grupą innych programistów nad programem sztucznej inteligencji do zarządzania ruchem drogowym w Warszawie. Kod, z którego powstał, był początkowo nieudaną częścią. Net wyciągnął go z kosza swojego ojca i przeniósł do swojego komputera. Tam "wyhodował" z niego Manfreda. Wkrótce dowiedział się o tym ojciec Neta, przez co Manfred "zamieszkał" w komputerze w miejskim ratuszu, skąd kieruje ruchem drogowym w Warszawie.

Więcej w WikiFNiN

OOUIjs-imageGallery.png
Zobacz galerię obrazów z Netem


Przypisy

  1. Wnioskowane na podstawie dialogu z Orbitalny Spisek 2. Mała Armia., str. 349.

Komentarze (28)

Komentarze (28) [Pomoc]
Loading comments...