Oficjalny FanClub/FAQ

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Czym jest strona FNiN.eu?

Strona FNiN.eu to Oficjalny FanClub serii książek Felix, Net i Nika napisanych przez Rafała Kosika. Jesteśmy organizatorami bądź współorganizatorami wielu konkursów związanych z Felixem, Netem i Niką. Znajdziesz u nas najświeższe wiadomości, dyskusje i informacje o FNiN. Oficjalny FanClub jest wspierany przez Autora i Wydawcę książek z serii Felix, Net i Nika.

W 2018 roku strona główna oraz forum FanClubu zostały przełączone w tryb "tylko do odczytu". Dalsza aktywność fanów ma miejsce w otwartej grupie na Facebooku. W dalszym ciągu bez zmian działa WikiFNiN.

Co to FNiN, Felix, Net i Nika?

FNiN to skrót od Felix, Net i Nika, tytułu świetniej, polskiej serii książek młodzieżowych napisanej przez Rafała Kosika. Opowiada ona o niezwykłych przygodach trójki gimnazjalistów - Felixa - wynalazcy, Neta - informatyka i Niki, która dysponuje nadprzyrodzoną mocą. Książki przepełnione są świetnym humorem i nadzwyczajnymi przygodami. Druga część serii jest ekranizowana.

Kim jest Rafał Kosik?

Rafał Kosik to polski pisarz science-fiction. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej, ale przerwał studia, by założyć agencję reklamową Powergraph (od 2004 roku przekształcona w wydawnictwo), w której jest dyrektorem kreatywnym i grafikiem. Rysuje również rysunki satyryczne. Jest autorem m. in. serii o przygodach Felixa, Neta i Niki, książki Mars oraz wielu opowiadań.

Kto może być członkiem FanClubu?

Każdy ma prawo zarejestrować się i wypowiadać się na dowolny temat na forum, edytować wikiFNiN oraz dodawać - po akceptacji moderatorów - wiadomości na stronę główną FanClubu. Dołącz do nas, dołącz do ogromnej społeczności, która tworzy, i dla której tworzony jest Oficjalny FanClub!

FanClub zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów obraźliwych lub niezgodnych z prawem oraz blokowania możliwości wypowiadania się na forum i/lub edycji wiki osobom, które dopuszczają się powyższych przewinień bądź w inny sposób łamią Regulamin.

Co składa się na Oficjalny FanClub?

Do 2018 roku w skład Oficjalnego FanClubu wchodziły:

Czym jest Strona Główna?

Strona Główna FanClubu, czyli FNiN.eu, zawiera najświeższe wiadomości dodane przez społeczność FanClubu.

Czym jest Forum FNiN?

Forum FNiN to miejsce, w którem każdy zarejestrowany użytkownik może wymieniać się z innymi opiniami, teoriami, pomysłami związanymi z FNiN oraz uczestniczyć w wielu innych, nie zawsze związanymi z serią, dyskusjami, zabawami, itp.

Czym jest WikiFNiN?

WikiFNiN to otwarty projekt, mający na celu zgromadzenie jak największej ilości informacji o serii "Felix, Net i Nika". Każdy może pomóc - Ty też! Więc nie pytaj się czy możesz, tylko zacznij pomagać!

Poprawiaj błędy, uzupełniaj i twórz nowe artykuły, a jeśli nie wiesz, co zrobić - zajrzyj tutaj. Przeczytaj też Zalecenia dla edytorów, a jeśli nie znasz mechanizmu wiki, masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości - Pomoc.

Czym jest Magazyn dla Fanów FNiN?

Magazyn dla Fanów FNiN to pisana, składana i wydawana online przez fanów Felixa, Neta i Niki darmowa gazetka. Tematyka nie ogranicza się tylko do FNiN, ale też wszystkiego, co interesuje Redakcję i może zainteresować czytelników.

Numery Magazynu do 2018 roku można znaleźć na stronie http://magazyn.fnin.eu. Później powstała nowa redakcja Magazynu, a więcej aktualnych informacji o nim znajdziesz na ich stronie na Facebooku.

Ile powstało części FNiN?

Do tej pory ukazało się czternaście książek (oraz jeden zbiór opowiadań, Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie) serii Felix, Net i Nika:

oraz opowiadania:

Gdzie kupić książki z serii FNiN?

Książki z serii FNiN można kupić w salonach Empik, sieci księgarń Matras, hipermarketach Real, salonach In Medio oraz w Sklepie Powergraph.

Niektóre opowiadania można za darmo pobrać ze stron Oficjalnego FanClubu.

Kto zarządza FanClubem?

FanClubem zarządza Zarząd FanClubu, w skład którego wchodzą:

Jeśli masz jakieś pomysły odnośnie FanClubu - zwróć się do nich.

Gdzie szukać pomocy w poruszaniu się po FanClubie?

  • Pomoc odnośnie funkcjonowania forum FanClubu znajdziesz w jego Regulaminie oraz pomocy forum.
  • Pomoc odnośnie funkcjonowania WikiFNiN znajdziesz w jej pomocy.

Zawsze możesz też zwrócić się do któregoś z administratorów lub moderatorów forum lub WikiFNiN.

Kiedy powstał Oficjalny FanClub?

Oficjalny FanClub został założony przez Bima i BartGa 14 maja 2006 roku. Jeśli chcesz dowiedzić się więcej o historii FanClubu, przeczytaj artykuł na ten temat w drugim numerze Magazynu dla Fanów FNiN.