5.00
(5 głosów)

Paweł Mickiewicz

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Paweł Mickiewicz - nieżyjący tata Niki, zmarł na raka płuc, ponieważ za dużo palił. Oficjalnie (w świetle prawa) wciąż żyje i dlatego Nika może utrzymywać się z jego renty. Podobno nadużywał alkoholu. Jest pochowany na cmentarzu w Warszawie.

Tak jak mama Niki, żył w świecie B75.


Wygląd[edytuj | edytuj kod]

W świecie alternatywnym B75 był wysokim i łysiejącym mężczyzną. Sprawiał wrażenie osoby, której lepiej nie denerwować.

Ukrywanie prawdy[edytuj | edytuj kod]

Nika nie lubi kłamać, ale przed innymi ukrywa prawdę o jego śmierci.

Bliski odkrycia prawdy o ojcu Niki w czwartej części był śledczy Szyneczko. Kiedy przyjaciele przyszli do aresztu, aby uwolnić Golema-Golema, policjant uznał robota za ojca dziewczyny (było ciemno z powodu braku prądu).

W piątej części, kiedy Nika została podejrzaną w sprawie picia alkoholu, został wezwany przez dyrektora do szkoły. Felix i Net stworzyli jego holograficzny obraz, którym oszukali dyrektora.


Bezpośrednio z książki wynika, że prawdę znają:

Są pośrednie wskazówki, że reszta rodziców Felixa i Neta oraz listonosz - pan Leszek - także znają lub domyślają się prawdy.


Światy alternatywne[edytuj | edytuj kod]

W trzecim odwiedzonym świecie alternatywnym prawda o śmierci Pawła Mickiewicza wyszła na jaw po nieudanym Orbitalnym Spisku. Wszyscy dowiedzieli się o tym fakcie, a Nika trafiła do domu dziecka.

W świecie B40, przed śmiercią handlował zagranicznymi walutami, za co był kilka razy aresztowany. Mimo to, np. klasa Felixa, Neta i Niki nadal myśli, że ojciec Niki żyje.

W świecie B75 bardzo martwił się o Nikę. Współpracował tam z tatą, Neta oraz panem Kurtaczem.

Komentarze (6)

Komentarze (6) [Pomoc]
Loading comments...