Cześć, Użytkowniku/Użytkowniczko!
Grafiki uatrakcyjniają artykuły! W WikiFNiN ważne jest jednak, aby były to oficjalne grafiki dotyczące danego artykułu. Uwielbiam twórczość Fanów FNiN, ale niestety nie encyklopedia nie jest najlepszym miejscem na fanarty!

Przesyłanie grafikiEdytuj

Do wikiFNiN można przesyłać tylko pliki z rozszerzeniami: png, gif, jpg, jpeg, czyli najpopularniejsze formaty zdjęć i obrazków. Służy do tego link Prześlij plik u dołu ekranu. Oto proces przesyłania plików w kilku krokach:

 1. Obrazek, który chcemy przesłać, musimy mieć wcześniej na komputerze.
 2. Przechodzimy na stronę przesyłania plików,
  • klikamy na przeglądaj i wskazujemy w okienku odpowiedni plik,
  • w następnym polu podajemy nazwę pliku, która ma obowiązywać w wikiFNiN. Najlepiej, by miało to związek z tym, co przedstawia plik (np. Bazyliszek.jpg) UWAGA! rozszerzenie (czyli trzy-cztery ostatnie znaki i kropkę) pozostawiamy bez zmian. Jeśli pod ostatnim polem pojawi się napis, że plik o takiej nazwie już istnieje, to wpisujemy inną. Nazwa nie powinna być długa.
  • w ostatnim, największym polu wpisujemy krótki opis pliku (jeśli np. przedstawia Bazyliszka, to wpisujemy [[Bazyliszek]]) oraz wybieramy informację o rodzaju źródła,
  • podajemy link do źródłowego obrazka - bez tego pliki mogą zostać usunięte!
  • można też dodać kategorię obrazka,
  • Na koniec klikamy na Prześlij plik i gotowe!

Wstawiane grafiki w artykuleEdytuj

W edytorze wizualnym możemy dodać grafikę wybierając z menu Wstaw opcję Grafika i multimedia. W otwartym oknie wybieramy grafikę, jej rozmiar oraz ustawiamy podpis - i gotowe!

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...