Pomoc:Zadania do wykonania

Cześć, Użytkowniku/Użytkowniczko!
Świetnie, że tu zajrzałeś! Na tej stronie wymieniłem najważniejsze rzeczy, jakie należy wykonać w WikiFNiN. Jeśli tylko masz chwilkę - zajmij się jedną z nich!
Jeśli masz pomysł na ważne zadanie, które powinno zostać zamieszczone na tej stronie, zaproponuj je na stronie dyskusji - najważniejsze zadania z pewnością zostaną tutaj zamieszczone!
Manfred, Twój ulubiony wikiprzewodnik

Zadania związane z treściąEdytuj

Nowe artykuły oraz uzupełnianie istniejącychEdytuj

Najbardziej podstawowe - znalezienie brakujących treści i uzupełnienie. Pomocne są tutaj strony:

  • Specjalna:Potrzebne_strony - wypisuje linki do nieistniejących stron - należy każdorazowo sprawdzić, czy nie ma w nich literówki (i ewentualnie poprawić), strona nie istnieje pod inną nazwą (wtedy przekierować) lub link nie powinien być dawno usunięty (np. linkuje do dawno usuniętego szablonu). Jeśli nie - należy utworzyć stronę na dany temat.
  • Pomoc:Książki do uzupełnienia - zawiera informacje ile artykułów poświęconych postaciom/miejscom z danej książki już istnieje. Warto kierować się tym i spróbować znaleźć nowe treści dotyczące książek, gdzie jest ich najmniej - o ile to możliwe.
  • Kategoria:Wymaga uzupełnienia - grupuje strony, które oznaczono do uzupełnienia - warto przejrzeć je i uzupełnić braki.

Postacie z serii, Miejsca akcjiEdytuj

W artykułach Postacie z serii oraz Miejsca akcji brakuje wiele linków artykułów, które są w kategoriach Kategoria:Bohaterowie i Kategoria:Miejsca akcji. Przydałoby się je pododawać w odpowiedniej sekcji, wraz z krótkimi opisami. Oba artykuły prawdopodobnie potrzebują też trochę odświeżenia, może przeprojektowania.

WikiFNiN:Polecane artykułyEdytuj

Szukamy najlepszych artykułów, które można podlinkować na stronie głównej. Jeśli widzisz ciekawy artykuł spełniający kryteria - zaproponuj go. Warto także rozbudowywać artykuły pod kątem polecenia ich. Szczegóły na WikiFNiN:Polecane artykuły

Strony książekEdytuj

Strony pierwszych tomów, np. GNL, zawierają dużo informacji: opisy rozdziałów, zdobyte nagrody, linki do fragmentów. W podobny sposób warto rozbudować artykuły o późniejszych częściach.

Warto, aby strona o książce zawierała m.in.:

  • listę rozdziałów,
  • krótki opis fabuły,
  • informacje o zdobytych nagrodach lub nominacjach,
  • linki do fragmentów (najlepiej na stronie Rafała Kosika lub Powergraphu),
  • listę nowych postaci oraz miejsce akcji.

Zadania edytorskieEdytuj

Przejrzenie stron wymagających uzupełnieniaEdytuj

Wśród stron wymienionych w Kategoria:Wymaga uzupełnienia część oznaczeń jest zbędna lub nieaktualna. Warto przejrzeć wszystkie strony i usuwać szablon wymaga uzupełnienia, jeśli jest on już nieaktualny.

Wstawianie komentarzy (szablon Vote)Edytuj

Wszystkie artykuły, poza stronami kategorii i nielicznymi innymi wyjątkami, powinny posiadać na końcu szablon {{Vote}}, co dodaje komentarze oraz ocenę strony. Część stron wciąż nie ma go dodanego - należy to poprawić.

Odświeżenie pomocyEdytuj

Pomoc WikiFNiN jest w dużej mierze nieaktualna i wymaga odświeżenia, być może przeprojektowania.

Strony ze starym stylem przypisówEdytuj

Część stron wciąż ma przypisy stworzone poprzez ręczne stworzenie linku w stylu (1) zamiast korzystać z automatycznego znacznika <ref>Treść przypisu</ref>. Należy to zaktualizować.

Uzupełnianie artykułów o kategorieEdytuj

Część artykułów nie ma odpowiednich kategorii (np. bohaterowie bez Kategoria:Bohaterowie lub uczniowie bez Kategoria:Uczniowie). Należy je znaleźć i uzupełnić. Więcej informacji na stronie Pomoc:Kategorie

Zadania techniczneEdytuj

 
Osobna strona: WikiFNiN:Plan zmian.

Zadania niezwiązane z treścią i artykułami (np. zmiany na stronie głównej, plany zmian w szablonach itd.) są spisywane na osobnej stronie WikiFNiN:Plan zmian.

Komentarze (0)


Nie możesz publikować komentarzy.