4.00
(4 głosy)

Pomoc:Zadania do wykonania

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Wersja z dnia 22:59, 18 lut 2021 autorstwa Kam193 (dyskusja | edycje) (→‎Zadania edytorskie: uzupełnianie kategorii)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cześć, Użytkowniku/Użytkowniczko!
Świetnie, że tu zajrzałeś! Na tej stronie wymieniłem najważniejsze rzeczy, jakie należy wykonać w WikiFNiN. Jeśli tylko masz chwilkę - zajmij się jedną z nich!
Jeśli masz pomysł na ważne zadanie, które powinno zostać zamieszczone na tej stronie, zaproponuj je na stronie dyskusji - najważniejsze zadania z pewnością zostaną tutaj zamieszczone!
Manfred, Twój ulubiony wikiprzewodnik

Zadania związane z treścią[edytuj kod]

Nowe artykuły oraz uzupełnianie istniejących[edytuj kod]

Najbardziej podstawowe - znalezienie brakujących treści i uzupełnienie. Pomocne są tutaj strony:

  • Specjalna:Potrzebne_strony - wypisuje linki do nieistniejących stron - należy każdorazowo sprawdzić, czy nie ma w nich literówki (i ewentualnie poprawić), strona nie istnieje pod inną nazwą (wtedy przekierować) lub link nie powinien być dawno usunięty (np. linkuje do dawno usuniętego szablonu). Jeśli nie - należy utworzyć stronę na dany temat.
  • Pomoc:Książki do uzupełnienia - zawiera informacje ile artykułów poświęconych postaciom/miejscom z danej książki już istnieje. Warto kierować się tym i spróbować znaleźć nowe treści dotyczące książek, gdzie jest ich najmniej - o ile to możliwe.
  • Kategoria:Wymaga uzupełnienia - grupuje strony, które oznaczono do uzupełnienia - warto przejrzeć je i uzupełnić braki.

Postacie z serii, Miejsca akcji[edytuj kod]

W artykułach Postacie z serii oraz Miejsca akcji brakuje wiele linków artykułów, które są w kategoriach Kategoria:Bohaterowie i Kategoria:Miejsca akcji. Przydałoby się je pododawać w odpowiedniej sekcji, wraz z krótkimi opisami. Oba artykuły prawdopodobnie potrzebują też trochę odświeżenia, może przeprojektowania.

WikiFNiN:Polecane artykuły[edytuj kod]

Szukamy najlepszych artykułów, które można podlinkować na stronie głównej. Jeśli widzisz ciekawy artykuł spełniający kryteria - zaproponuj go. Warto także rozbudowywać artykuły pod kątem polecenia ich. Szczegóły na WikiFNiN:Polecane artykuły

Strony książek[edytuj kod]

Strony pierwszych tomów, np. GNL, zawierają dużo informacji: opisy rozdziałów, zdobyte nagrody, linki do fragmentów. W podobny sposób warto rozbudować artykuły o późniejszych częściach.

Warto, aby strona o książce zawierała m.in.:

  • listę rozdziałów,
  • krótki opis fabuły,
  • informacje o zdobytych nagrodach lub nominacjach,
  • linki do fragmentów (najlepiej na stronie Rafała Kosika lub Powergraphu),
  • listę nowych postaci oraz miejsce akcji.

Zadania edytorskie[edytuj kod]

Przejrzenie stron wymagających uzupełnienia[edytuj kod]

Wśród stron wymienionych w Kategoria:Wymaga uzupełnienia część oznaczeń jest zbędna lub nieaktualna. Warto przejrzeć wszystkie strony i usuwać szablon wymaga uzupełnienia, jeśli jest on już nieaktualny.

Wstawianie komentarzy (szablon Vote)[edytuj kod]

Wszystkie artykuły, poza stronami kategorii i nielicznymi innymi wyjątkami, powinny posiadać na końcu szablon {{Vote}}, co dodaje komentarze oraz ocenę strony. Część stron wciąż nie ma go dodanego - należy to poprawić.

Odświeżenie pomocy[edytuj kod]

Pomoc WikiFNiN jest w dużej mierze nieaktualna i wymaga odświeżenia, być może przeprojektowania.

Strony ze starym stylem przypisów[edytuj kod]

Część stron wciąż ma przypisy stworzone poprzez ręczne stworzenie linku w stylu (1) zamiast korzystać z automatycznego znacznika <ref>Treść przypisu</ref>. Należy to zaktualizować.

Uzupełnianie artykułów o kategorie[edytuj kod]

Część artykułów nie ma odpowiednich kategorii (np. bohaterowie bez Kategoria:Bohaterowie lub uczniowie bez Kategoria:Uczniowie). Należy je znaleźć i uzupełnić. Więcej informacji na stronie Pomoc:Kategorie

Zadania techniczne[edytuj kod]

OOUIjs-infoFilled info blue.png
Osobna strona: WikiFNiN:Plan zmian.

Zadania niezwiązane z treścią i artykułami (np. zmiany na stronie głównej, plany zmian w szablonach itd.) są spisywane na osobnej stronie WikiFNiN:Plan zmian.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]


Nie możesz publikować komentarzy.