0.00
(0 głosów)

Różaniec: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzono nową stronę "'''Różaniec''' - książka fantastycznonaukowa, napisana przez Rafała Kosika i wydana przez wydawnictwo Powergraph 30 sierpnia 2017, części ser...")
 
(→‎Zobacz też: Szablom)
Znaczniki: Z internetu mobilnego Z wersji mobilnej www Zaawansowana edycja mobilna
Linia 14: Linia 14:
 
*Fabuła i Nagrody: strona nt. powieści w [https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCaniec_(powie%C5%9B%C4%87) Wikipedii]
 
*Fabuła i Nagrody: strona nt. powieści w [https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCaniec_(powie%C5%9B%C4%87) Wikipedii]
 
==Zobacz też==
 
==Zobacz też==
*[[Mars]]
+
* {{Zobacz|Mars}}
*[[Vertical]]
+
* {{Zobacz|Vertical}}
 
{{Vote}}
 
{{Vote}}
 
[[Kategoria:Inne książki]]
 
[[Kategoria:Inne książki]]

Wersja z 17:50, 29 maj 2021

Różaniec - książka fantastycznonaukowa, napisana przez Rafała Kosika i wydana przez wydawnictwo Powergraph 30 sierpnia 2017, części serii „Science Fiction z Plusem”.

Okładka
Okładka

Opis

Opis z tyłu okładki
Warszawa przyszłości, która, miejmy nadzieję, nigdy nie nadejdzie. Zwykły człowiek w niezwykłym świecie, wmanipulowany w wielką politykę, która i tak okazuje się nieznacząca wobec mechanizmów rządzących światem Różańca. Rafał Kosik już w Verticalu i Kameleonie pokazał siłę swojej wyobraźni. Różaniec łączy niezwykłą wizję science-fiction i zajdlowską fantastykę socjologiczną z sensacyjną akcją rodem z thrillera.

Nowe podejście do porządku społecznego, w którym pojęcie winy i sprawiedliwości odchodzi w przeszłość. Ludzie zamknięci w miastach-enklawach, poza którymi życie jest niemożliwe, są kontrolowani przez Nadzór, Prowokację i Eliminację oraz zdani na łaskę wszechmocnej g.A.I.a., o której nie wiadomo, czym naprawdę jest. Ona decyduje o życiu i śmierci jednostek, troszcząc się jedynie o dobro ludzkości. A przynajmniej tak się wszystkim wydaje. Przeciwstawia się jej ojciec, który jest gotów na każde poświęcenie, aby ratować swoje dziecko.

Fabuła

Przyszłość. Ziemia przestała normalnie funkcjonować: ludzie zamieszkują więc sztucznie stworzone pierścienie, będące odpowiednikami dawnych miast, razem tworzące tak zwany różaniec. Harpad para się w nim niekoniecznie legalnym zajęciem, jednocześnie próbując wychowywać własną córkę. Gdy ta zostaje porwana, mężczyzna robi wszystko, aby ją odzyskać, z czasem zdając sobie sprawę, jak niewiele znaczy w stosunku do sił rządzących jego światem.

Nagrody

W 2018 roku zdobyła Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego oraz Puchar Bachusa przyznawany przez ZKF Ad Astra z Zielonej Góry.

Źródła

  • Opis: Tył okładki
  • Fabuła i Nagrody: strona nt. powieści w Wikipedii

Zobacz też

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]


Nie możesz publikować komentarzy.