4.00
(2 głosy)

Rosiczka tygrysia

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Wersja z dnia 15:23, 12 cze 2021 autorstwa Kam193 (dyskusja | edycje) (dod. kadr i scena z filmu)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rosiczka tygrysia podczas spotkania z Felixem, Netem i Niką
Rosiczka tygrysia podczas spotkania z Felixem, Netem i Niką

Rosiczka tygrysia (łac. Drosera superiora) - jeden z eksperymentów prof. Butlera. Rosiczka posiada cechy zarówno rośliny, jak i człowieka. W pierwszej części była małą roślinką trzymaną pod kloszem i żywiącą się muchami. Meganawóz profesora Butlera sprawił, że rozmiarami zaczęła dorównywać człowiekowi.

Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa

Scena z rosiczką z filmu TMK

W drugiej książce o przygodach trójki gimnazjalistów powiększona pod wpływem meganawozu rosiczka uciekła z pracowni profesora Butlera i spotkała Felixa oraz Nikę. Zamierzała ich pożreć, ale udało się jej wytłumaczyć, że nie powinna jeść ludzi. Przysłużyła się przyjaciołom, pożerając gigantyczną muchę krążącą nocą po korytarzach Gimnazjum.

Wygląd

Rosiczka tygrysia w kadrze z filmu TMK
Rosiczka tygrysia w kadrze z filmu TMK

Na początku, rosiczka miała zaledwie trzy listki i pąk nierozwiniętego kwiatka, a w jego miejscu paszczę pełną ostrych zębów. Po zjedzeniu meganawozu, jest ona około dziesięć razy większa i dorównuje wzrostem człowiekowi. Posiada duży, czerwony kielich kwiatu, który wygląda jak połączenie róży z paszczą tygrysa, grubą na kilka centymetrów, wygiętą łodygę oraz ciężkie i mięsiste liście. Początkowo była w nieproporcjonalnie małej doniczce, z której wystawały korzenie, jednak później przyjaciele przesadzili ją do większej. Niektórzy ludzie twierdzą, że wygląda jak tryfid z filmu „Dzień tryfidów”.

Cechy

Roślina cały czas jest głodna i bulgocze jej w łodydze. Sama poluje na przelatujące owady. Przeżuwa je, połyka, a później zwykle beka. Chciała rzucić się na dyrektora Stokrotkę, ale Butler powstrzymał ją i przywiązał do rury. Często porusza kwiatem, tak jakby obserwowała otoczenie. Rozumie słowa i potrafi potrząsać kwiatem, aby odpowiedzieć „tak” lub „nie”, jednak słucha się tylko Butlera, Felixa, Neta i Niki. Może przemieszczać się dzięki temu, że odpycha się od podłogi dolnymi liśćmi lub korzeniami, oraz w odpowiedni sposób wygina łodygę. Podczas przesadzania, przyjaciele podsunęli jej dwa worki z ziemią, a ona dokonała wyboru, którą mają wsypać do doniczki. Na zajęciach z botaniki progresywnej w piatej części profesor twierdził, że rosiczka jest opiekuńcza i może zajmować się innymi roślinami. Miała ona pielęgnować krzak bazylii, jednak od razu go zjadła.

Pozostałe informacje

W świecie alternatywnym B800 Zenon Butler także wyhodował rosiczkę tygrysią. Była bardzo przyjazna wobec przyjaciół, ponieważ spotkała wcześniej ich alterbliźniaków. W tym świecie mężczyzna chce sprzedawać normalne rośliny, jednak wychodzą mu tylko dziwolągi. Oburzyło to rosiczkę, która dała mu z liścia, a on obiecał, że nikomu jej nie odda. Później w pociągu, rosiczka starała się udawać zwykłą roślinę, jednak w końcu pożarła małego psa, a przyjaciele pospiesznie wysiedli na najbliższej stacji. W areszcie słyszeli, że strażnicy prowadzą Butlera, który twierdzi, że został zatrzymany, ponieważ chcą go wykorzystać do stworzenia armii składającej się z wielu roślin Drosera superiora.

Konkurs

Kadr, do którego należało wstawić rosiczkę tygrysią

Oficjalny FanClub FNiN zorganizował w lipcu 2010r.[1] konkurs, którego uczestnicy mieli za zadanie wstawić do kadru z nagrywanego filmu TMK rosiczkę tygrysią goniącą Ekierkę. Wygrały prace: Gabrieli z Bielsko-Białej i Marty z Płocka, a trzecią nagrodę wylosowała praca Kamila z Maćkowic[2]. Wszystkie prace dostępne są tutaj.

Przypisy

Komentarze (1)

Komentarze (1) [Pomoc]


avatar

EmkaZyrafa013Zainspirowany WikiFNiN

7 miesiące temu
Wynik 0
świetny artykuł. gratuluje!

Nie możesz publikować komentarzy.