4.00
(2 głosy)
WikiFNiN poleca ten artykuł

Rosiczka tygrysia

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rosiczka tygrysia podczas spotkania z Felixem, Netem i Niką
Rosiczka tygrysia podczas spotkania z Felixem, Netem i Niką

Rosiczka tygrysia (łac. Drosera superiora) - jeden z eksperymentów prof. Butlera. Rosiczka posiada cechy zarówno rośliny, jak i człowieka. W pierwszej części była małą roślinką trzymaną pod kloszem i żywiącą się muchami. Meganawóz profesora Butlera sprawił, że rozmiarami zaczęła dorównywać człowiekowi.

Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa[edytuj | edytuj kod]

Scena z rosiczką z filmu TMK

W drugiej książce o przygodach trójki gimnazjalistów powiększona pod wpływem meganawozu rosiczka uciekła z pracowni profesora Butlera i spotkała Felixa oraz Nikę. Zamierzała ich pożreć, ale udało się jej wytłumaczyć, że nie powinna jeść ludzi. Przysłużyła się przyjaciołom, pożerając gigantyczną muchę krążącą nocą po korytarzach Gimnazjum.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Rosiczka tygrysia w kadrze z filmu TMK
Rosiczka tygrysia w kadrze z filmu TMK

Na początku, rosiczka miała zaledwie trzy listki i pąk nierozwiniętego kwiatka, a w jego miejscu paszczę pełną ostrych zębów. Po zjedzeniu meganawozu, jest ona około dziesięć razy większa i dorównuje wzrostem człowiekowi. Posiada duży, czerwony kielich kwiatu, który wygląda jak połączenie róży z paszczą tygrysa, grubą na kilka centymetrów, wygiętą łodygę oraz ciężkie i mięsiste liście. Początkowo była w nieproporcjonalnie małej doniczce, z której wystawały korzenie, jednak później przyjaciele przesadzili ją do większej. Niektórzy ludzie twierdzą, że wygląda jak tryfid z filmu „Dzień tryfidów”.

Cechy[edytuj | edytuj kod]

Roślina cały czas jest głodna i bulgocze jej w łodydze. Sama poluje na przelatujące owady. Przeżuwa je, połyka, a później zwykle beka. Chciała rzucić się na dyrektora Stokrotkę, ale Butler powstrzymał ją i przywiązał do rury. Często porusza kwiatem, tak jakby obserwowała otoczenie. Rozumie słowa i potrafi potrząsać kwiatem, aby odpowiedzieć „tak” lub „nie”, jednak słucha się tylko Butlera, Felixa, Neta i Niki. Może przemieszczać się dzięki temu, że odpycha się od podłogi dolnymi liśćmi lub korzeniami, oraz w odpowiedni sposób wygina łodygę. Podczas przesadzania, przyjaciele podsunęli jej dwa worki z ziemią, a ona dokonała wyboru, którą mają wsypać do doniczki. Na zajęciach z botaniki progresywnej w piatej części profesor twierdził, że rosiczka jest opiekuńcza i może zajmować się innymi roślinami. Miała ona pielęgnować krzak bazylii, jednak od razu go zjadła.

Pozostałe informacje[edytuj | edytuj kod]

W świecie alternatywnym B800 Zenon Butler także wyhodował rosiczkę tygrysią. Była bardzo przyjazna wobec przyjaciół, ponieważ spotkała wcześniej ich alterbliźniaków. W tym świecie mężczyzna chce sprzedawać normalne rośliny, jednak wychodzą mu tylko dziwolągi. Oburzyło to rosiczkę, która dała mu z liścia, a on obiecał, że nikomu jej nie odda. Później w pociągu, rosiczka starała się udawać zwykłą roślinę, jednak w końcu pożarła małego psa, a przyjaciele pospiesznie wysiedli na najbliższej stacji. W areszcie słyszeli, że strażnicy prowadzą Butlera, który twierdzi, że został zatrzymany, ponieważ chcą go wykorzystać do stworzenia armii składającej się z wielu roślin Drosera superiora.

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

Kadr, do którego należało wstawić rosiczkę tygrysią

Oficjalny FanClub FNiN zorganizował w lipcu 2010r.[1] konkurs, którego uczestnicy mieli za zadanie wstawić do kadru z nagrywanego filmu TMK rosiczkę tygrysią goniącą Ekierkę. Wygrały prace: Gabrieli z Bielsko-Białej i Marty z Płocka, a trzecią nagrodę wylosowała praca Kamila z Maćkowic[2]. Wszystkie prace dostępne są tutaj.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Komentarze (1)

Komentarze (1) [Pomoc]


avatar

EmkaZyrafa013Zainspirowany WikiFNiN

11 miesiące temu
Wynik 0
świetny artykuł. gratuluje!

Nie możesz publikować komentarzy.