Spinka do włosów Niki

Spinka do włosów Niki - srebrna spinka z zielonym oczkiem, którą Nika odziedziczyła po prababci. Była naprawiana niezliczoną ilość razy. Dziewczyna zwykle ją nosi. Jest to dla niej bardzo ważna rzecz - jedyna pamiątka po mamie.

Wydarzenia związane ze spinkąEdytuj

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych LudziEdytuj

Nika zgubiła spinkę na strychu szkolnym, kiedy po raz pierwszy widziała szkielet, który poruszał się samodzielnie. Przyjaciele nie mogli jej tam znaleźć, więc dziewczyna zaczęła używać zwykłej spinki. Po kilku dniach listonosz znalazł ją w przebitej oponie samochodu i dał ją Nice, ponieważ stwierdził, że jemu się nie przyda.

Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa KatastrofaEdytuj

Kiedy Felix rozbrajał bombę w Londynie, użył spinki do rozcięcia reklamówki, w której się ona znajdowała. Później Net chciał zapłacić za jedzenie sprzedając spinkę, ale Nika nie zgodziła się. Następnie, podczas podróży do czasów PRL-u przed domem Niki spotkali około dziesięcioletnią dziewczynkę. Nika poznała, że to jej mama ponieważ miała ona tę samą spinkę.

Felix, Net i Nika oraz Pałac SnówEdytuj

Felix i Net znaleźli spinkę w karocy w drodze do Pałacu Snów, kiedy zasnęli w Laboratorium snu. Później, gdy zasnęli w fotelach w Kwaterze Głównej, Net miał ją w kieszeni. Podczas pierwszego synchronicznego snu, Nika położyła spinkę na stole w wieży, a gdy sięgała po nią po obudzeniu się, miała wrażenie, że coś jej się przypomina, ale tylko na chwilę.

Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. AlternauciEdytuj

Podczas podróży między światami alternatywnymi Nika zgubiła spinkę i zorientowała się dopiero w świecie B800 na Złomogórach. Później otrzymała ją od pana Kurtacza, którą zostawiła u niego jej alterbliźniaczka.

Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianówEdytuj

Kiedy przyjaciele wracali z Beastlycrag Wściekłym Borsukiem odkryli, że tylko Nika może otworzyć szkatułkę z listem. Felix chciał spróbować otworzyć ją za pomocą spinki dziewczyny, ale stwierdziła ona, że nie trzeba wszystkiego wiedzieć jak działa. Później Net i Nika trafili do Muzeum Transportu w nieśnie. Chcieli zobaczyć nagranie monitoringu, żeby przekonać się, jak naprawdę tam trafili. Dziewczyna schowała ją, a ochroniarz pokazał im film.

Komentarze (1)

Loading comments...