Strona główna

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Wersja z dnia 16:33, 15 lis 2020 autorstwa Kam193 (dyskusja | edycje) (Zmienił(a) stopień zabezpieczenia „Strona główna”: Częste wandalizmy ([edytowanie=Dozwolone tylko dla administratorów] (na zawsze) [przenoszenie=Dozwolone tylko dla administratorów] (na zawsze)))

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Mamy już 601 artykułów. Pomóż zwiększyć tę liczbę Dołącz się!

O co chodzi?

WikiFNiN to otwarty, wspierany przez Oficjalny FanClub FNiN projekt, mający na celu zgromadzenie jak największej ilości informacji o serii "Felix, Net i Nika". Każdy może pomóc - Ty też! Nie pytaj, czy możesz, tylko zacznij pomagać!

Wspólnie staramy się stworzyć obszerną i rzetelną bazę wiedzy o serii Felix, Net i Nika. Idea jest prosta: wpisujesz imię swojego ulubionego bohatera i już po chwili wiesz o nim wszystko - nie musisz ponownie czytać wszystkich tomów serii, by przypomnieć sobie, w której części występował Kręt, jak wyglądała myszomrówka albo kim był Marian Świecki.

WikiFNiN możesz również edytować niezalogowany, przed zapisaniem edycji konieczne jest jednak udzielenie odpowiedzi na proste pytanie antyspamowe (odpowiednie okienko i porada od Manfreda pojawia się dopiero po kliknięciu na "zapisz").

Polecane artykuły

Vertical front 300.jpgVertical” – druga (po „Marsie”) powieść, autorstwa Rafała Kosika, kierowana do dorosłego czytelnika. Łączy w sobie cechy charakterystyczne dla klasycznego science - fiction oraz fantastyki socjologicznej. Po raz pierwszy wydana, w miękkiej oprawie, w 2006 roku przez Powergraph. Wznowiona w 2012 roku, tym razem w tzw. hardcoverze i rozszerzona o opowiadanie „Wyprawa Szaleńców” (rozwijające niektóre wątki książki), przez to samo wydawnictwo. Obydwie edycje są częścią serii „Science Fiction z plusem”, w której regularnie ukazują się polskie powieści fantastyczne. Rafał Kosik sam zaprojektował okładkę swojej książki. Czytaj dalej...

Polecane artykuły

Gimnazjum nr 13 im. prof. Stefana Kuszmińskiego w Warszawie - szkoła, w której uczą się Felix, Net i Nika oraz inni Uczniowie. Architektem budynku był Jan Knipszyc - dziadek Franka Knipszyca. W pierwotnym projekcie z 1932 roku umieścił on niewielki magazynek między salami 308 i 309, który jednak nie znalazł się w ostatecznym projekcie.

Akcja większości powieści o FNiN toczy się właśnie tutaj. Dyrektorem gimnazjum jest mgr inż. Juliusz Stokrotka.

W trzeciej części odbyły się wybory na przewodniczącego samorządu, które wygrał Hubert Drzazga. Czytaj dalej...

Jak edytować?

WikiFNiN każdy może edytować i każda pomoc się przyda. Niezależnie od tego, czy świetnie piszesz artykuły, doskonale pamiętasz serię czy zauważasz literówki - Ty też jesteś potrzebny! Zatem poprawiaj błędy, uzupełniaj i twórz nowe artykuły, a jeśli nie wiesz, co zrobić - zajrzyj do zadań do wykonania. Przed edycją zajrzyj też do zaleceń dla edytorów.

Nie znasz mechanizmu wiki? Nie wiesz, od czego zacząć? Nic straconego! Manfred, Twój ulubiony wikiprzewodnik przygotował pomoc właśnie dla Ciebie! Manfred przedstawi Ci podstawowe informacje o wiki, doradzi jak edytować tekst i na co zwrócić uwagę przy tworzeniu artykułu o bohaterze lub lub miejscu akcji, a także wiele innych. Na porady od Twojego ulubionego wikiprzewodnika natkniesz się też w wielu miejscach w WikiFNiN!

Szybka pomoc

Najlepsi użytkownicy

Aktualny stan znajdziesz na stronie aktualnych statystyk. Sprawdź też listę najlepszych w całej historii

Edytując WikiFNiN (i wykonując kilka innych czynności) zbierasz punkty, które przekładają się na miejsce w rankingu oraz tytuł, jaki widnieje przy Twojej nazwie użytkownika w kilku miejscach WikiFNiN. Szczegóły znajdziesz na stronie pomocy.


WikiFNiN to otwart projekt fanów serii Felix, Net i Nika będący częścią Oficjalnego FanClubu FNiN. Więcej o wikiFNiN dowiesz się z artykułów O wikiFNiN oraz Historia wikiFNiN.
Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu i licencji znajdziesz na stronie Informacje prawne i licencja.