0.00
(0 głosów)

Tramwajarz

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tramwajarz – pub koło zajezdni tramwajowej na Pradze. Po pracy motorniczy często się tam spotykają.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Na zewnątrz, nad wejściem znajduje się migający i bzyczący neon z nazwą baru. Powyżej umieszczony jest niebiesko-czerwony wizerunek karalucha z pantografem na grzbiecie.

Wnętrze jest mono zadymione. Przy barze jest kran do nalewania piwa. Dalej stoją regały z różnokolorowymi butelkami. Nad barem jest neon z napisem „Zapraszamy” lub „Wypraszamy” w zależności od pory dnia. Ściany nie są zbyt czyste. Wiszą na nich duże zdjęcia tramwajów i uśmiechniętych motorniczych. Pomiędzy nimi jest około trzydzieści kasowników z różnych miast na świecie, a na półkach stoją modele zabytkowych tramwajów.

W książce[edytuj | edytuj kod]

W trzeciej części Felix, Net i Nika pojechali do pubu, ponieważ chcieli porozmawiać z motorniczym, który widział karocę. Mężczyzna wyprowadził ich z baru i dopiero na zewnątrz potwierdził, ze widział ją.

W ósmej części Nika myślała, żeby podjąć tam pracę zamiast w Restauracji „Staropolska”, ponieważ miałaby bliżej do domu, jednak stwierdziła, że ruch w pubie zaczyna się dopiero późnym wieczorem i wracałaby późno w nocy.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...