3.00
(3 głosy)

Użytkownik:Kam193/brudnopis

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cześć, Użytkowniku/Użytkowniczko!
Skoro tu jesteś, to znaczy, że wiesz o najważniejszej rzeczy związanej z wiki - możliwości edycji przez każdego. Dzięki temu w wiki można łatwo zgromadzić dużo aktualnych informacji, na wysokim poziomie. Nie musisz bowiem mieć doskonałej pamięci, być mistrzem pióra i wyłapywać wszystkie literówki - wystarczy, że zrobisz to, w czym jesteś dobry, a ktoś inny może poprawić, uzupełnić lub nawet kompletnie zmienić Twój tekst. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o edytowaniu WikiFNiN.
Pamiętaj - Ty też możesz rozbudowywać WikiFNiN!

Jak edytować strony?

Kiedy klikniesz jeden z przycisków Edytuj lub link do strony, która jeszcze nie istnieje, znajdziesz się w trybie edycji. Domyślnie otworzy się edytor wizualny, w którym możesz wygodnie zmieniać treść stron. Poniższe wideo pokazuje jak korzystać z jego najważniejszych funkcjonalności - formatowania tekstu, wstawianie linków, sekcji, szablonów oraz kategorii.

Więcej pomocy na jego temat znajdziesz na stronach pomocy MediaWiki (mogą występować drobne różnice).

Jak przenieść stronę?

Jeśli widzisz, że jakaś strona jest ma błędną nazwę, możesz zgłosić to na jej stronie dyskusji lub samodzielnie przenieść. W tym celu wybierz opcję Przenieś z menu Więcej (zobacz screen poniżej) i podaj nową nazwę. Aby nie zepsuć linków, warto zostawić przekierowanie na poprzedniej stronie. Uwaga! Przenoszenie stron nie jest dostępne od razu dla nowych użytkowników.

Wiki-przenoszenie.png

Jak usunąć stronę?

Kiedy jakaś strona powinna zostać usunięta, napisz o tym na jej stronie dyskusji lub poinformuj administratora wiki. Strona zostanie wkrótce sprawdzona i usunięta.

Jak utworzyć nową stronę? =

TODO

Historia edycji

Nie bój się edytować! Każda zmiana jest zapisywana, historię edycji możesz znaleźć pod przyciskiem Wyświetl historię. Czasami może się zdarzyć, że Twoja zmiana zostanie anulowana przez innych użytkowników - na przykład, kiedy ktoś uzna, że pomyliłeś się w jakiejś informacji. W takiej sytuacji nie zniechęcaj się, tylko wykorzystaj stronę dyskusji do ustalenia z innymi użytkownikami, jaka jest właściwa wersja.

Kategorie, szablony i grafiki

Kategorie, szablony i grafiki to dodatkowe możliwości, które ułatwiają przekazywanie informacji i odnajdywanie powiązanych stron. Na kilku następnych stronach tutorialu dowiesz się, z jakich można korzystać w WikiFNiN.

Zalecenia dla edytorów

Na stronie Pomoc:Zalecenia dla edytorów znajduje się kilka podstawowych zasad, jakimi powinni kierować się wszyscy edytorzy WikiFNiN. Pamiętaj, że WikiFNiN jest poświęcona serii Felix, Net i Nika. Wszystkie niezwiązane z nią strony mogą zostać bez ostrzeżenia usunięte.

Komentarze (6)

Komentarze (6) [Pomoc]


avatar

Kam193Zagorzały edytor WikiFNiN

113 miesiące temu
Wynik 0
Testowy komentarz
avatar

SnorriChętnie dzieli się wiedzą o FNiN

113 miesiące temu
Wynik 4
Testowy Komentarz :D
avatar

Kam193Zagorzały edytor WikiFNiN

104 miesiące temu
Wynik 1
Odpowiedź do komentarza.
avatar

EdytorTCoś już wie o WikiFNiN

104 miesiące temu
Wynik 1
I jeszcze ja!
avatar

EdytorTCoś już wie o WikiFNiN

104 miesiące temu
Wynik 1
I jeszcze raz
avatar

Kam193Zagorzały edytor WikiFNiN

104 miesiące temu
Wynik 1
I jeszcze odpowiedź...

Nie możesz publikować komentarzy.