Zamek Książ - zamek, istniejący w rzeczywistości, znajdujący się na Dolnym Śląsku. W drugiej części części Felix, Net i Nika odnajdują tamtejszy teleporter. W tym samym czasie, w okolicach zamku, miała wypadek awionetka, którą leciała mama Niki. Kobieta nie przeżyła. Wypadek miał miejsce tuz po przejściu Bezkształta przez Wunrung i został przez niego spowodowany.

Wygląd

Solidna, czerwona budowla z wysuniętymi arkadami kryjącymi wejście. Nad nim znajdują się trzy wielkie okna i imponujący neorenesansowy hełm, wieńczący wieżę. W bibliotece mieści się przejście do podziemnych korytarzy, którymi można dotrzeć do podziemnej bazy Wunrung.

Śmierć mamy Niki

Kiedy Nika miała pięć lat, dziewiątego sierpnia 1997, podczas jednej z wycieczek awionetką, silniki samolotu przestały działać i rozbił się on w okolicach Książa, a mama zginęła. W drugiej części dowiadujemy się, że miało to związek z przejściem Bezkształta przez pierścień Wunrung.

Komentarze (1)


avatar

PrzebrzydłowoZenosławaCoś już wie o WikiFNiN

99 miesiące temu
Wynik 0
To bardzo dobrze wymyślona lokacja dla pierścienia, bo Niemcy w czasie II wojny światowej prowadzili pod Zamkiem Książ rozległe wykopaliska związane z projektem "Riese" (kryjówka dla Hitlera)

Nie możesz publikować komentarzy.