5.00
(2 głosy)

Zenon Butler

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

prof. Zenon Butler - nauczyciel biologii, niespecjalnie lubiany przez uczniów. Prowadzi zajęcia dodatkowe z botaniki progresywnej, na które w pierwszej klasie chodzili tylko Felix, Net i Nika, później dołączyli Gilbert, Aurelia i Zosia, którzy potem zrezygnowali: Aurelia uważała, że to zbyt obrzydliwe; Zosia w trosce o swoje zdrowie psychiczne; Gilbert za to uznał, że to jest za mało obrzydliwe. Jest osobą staroświecką i nietypową, przy tym bardzo niechlujną - swój fartuch pierze raz w roku. Posiada butelkę nalewki z zapominajki alpejskiej, trunku, który znacząco pomógł przy zdawaniu Certyfikatu Jakości przez pracownię biologiczną.

To właśnie od niego Felix, Net i Nika przejęli jedno ze swoich powiedzeń:

"-To przecież niemożliwe. -Oczywiście, że niemożliwe. [...] Dlatego właśnie tak trudno jest to zrobić."

Od piętnastej części jest wychowawcą klasy Felixa, Neta i Niki.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Jest chudym, niskim i przygarbionym mężczyzną po czterdziestce, chociaż sprawia wrażenie starszego. Ma siwe, rzadkie włosy, zawsze nieumyte i zwisające w tłustych strąkach. Według bohaterów "mógłby smażyć frytki na tłuszczu ze swoich włosów". Nosi wiecznie zatłuszczone okulary w grubych oprawkach. Chodzi w fartuchu, który pierze raz w roku - podczas wakacji. Jego buty nie były pastowane, odkąd opuściły fabrykę.

Eksperymenty[edytuj | edytuj kod]

Jego eksperymenty to m.in.:

Pracownia[edytuj | edytuj kod]

Pracownia biologiczna to chyba najlepiej wyposażona pracownia w szkole, chociaż nie spełnia jakichkolwiek norm jakości. Większość gimnazjalistów, a szczególnie dziewczyny, uważa, że aż za dobrze. Sala biologiczna wygląda bowiem jak laboratorium szalonego naukowca z horroru wyprodukowanego przez niezależną wytwórnię.

Ściany zastawione są regałami z klatkami, terrariami oświetlonymi halogenami, tajemniczo wyglądającymi słoikami oraz szafami i szafeczkami. W oknach wiszą do połowy zasunięte drewniane żaluzje, dodatkowo ograniczające światło przebijające się przez chmury.

Zaplecze wygląda jeszcze gorzej (czy też, zależnie od punktu widzenia, jeszcze lepiej, ale mało kto miał okazję tam zajrzeć. I, prawdę mówiąc, mało kto miał na to ochotę. Felix, Net i Nika znali część tajeminc zaplecza pracowni biologicznej i sami nie byli pewni, czy są z tego powodu szczęśliwi. Lucjan obdarzył je mianem "Obcego" w kinie 3D w pierwszym rzędzie).

Profesor Butler ma w gabinecie wiele groźnych stworzeń, od dużych węży po pająki ptaszniki. Czasami niektóre z okazów mu uciekają, siejąc panikę w całej szkole. Tarantula posiada specjalne drzwiczki, dzięki którym wychodzi z terrarium i spaceruje po korytarzu szkolnym, a w niektórych terrariach nie ma tylnych szybek.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Zenon Butler rzucił palenie w 1988 roku.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]


Nie możesz publikować komentarzy.