Dyskusja użytkownika:Paula Gloria Knipszyc

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w WikiFNiN![edytuj kod]

Cześć, Paula Gloria Knipszyc!
Witaj w WikiFNiN! Cieszę się, że zechciałeś_aś dołączyć do społeczności edytorów WikiFNiN i wspomóc jej tworzenie. Od teraz będę Twoim wikiprzewodnikiem! Na dobry początek, przygotowałem dla Ciebie krótki filmik pokazujący jak edytować strony, a także przewodnik po wiki. Dodatkowe informacje zamieściłem na stronach pomocy, a jeśli masz pytania, pomysły lub nie możesz znaleźć pomocy, napisz do administratora - kam193. Nie wiesz, co robić? Zajrzyj do zadań do wykonania. Pamiętaj, edytując WikiFNiN nie musisz być mistrzem pióra ani pytać nikogo o zgodę - lepiej stworzyć zalążek artykułu, który ktoś inny dopracuje, niż nie mieć nic!
Podstawowe funkcje edytora

Warto odwiedzić na początek:

-- Manfred, Twój ulubiony wikiprzewodnik (dyskusja) 15:56, 1 sty 2021 (CET)

Hej Manfred Paula Gloria Knipszyc (dyskusja) 11:39, 9 sty 2021 (CET)

Odp.: Szablony[edytuj kod]

Cześć! Tworzenie szablonów zahacza mocno o tematykę tworzenia stron internetowych, polecam tutaj kurs https://www.kurshtml.edu.pl z którego ja się uczyłem. W kwestii marginesów np. https://www.kurshtml.edu.pl/css/marginesy.html - z tego co widzę u Ciebie, to np. we fragmencie `margin: 0,5 px` musisz zwrócić uwagę, że w wielu miejscach w informatyce obowiązuje angielski sposób zapisu liczb, gdzie zamiast przecinka używana jest kropka. Więc żeby uzyskać margines pół piksela, powinnaś wpisać `margin: 0.5px` (przy okazji, pół piksela to bardzo mało).

Ogólnie myślę, że warto zacząć od tworzenia szablonów na bazie istniejących, np. Szablon:Ombox jest podstawą wielu innych istniejących, np. Szablon:Tylko. Spójrz na opis i kod Omboxa oraz jego wykorzystanie w Tylko - myślę, że to sporo by Ci pomogło i ułatwiło. Najwięcej informacji o tworzeniu szablonów znajdziesz na stronach MediaWiki (np. https://www.mediawiki.org/wiki/Help:Templates), niestety zazwyczaj będą to informacje po angielsku. --kam193 WikiAdmin 15:38, 6 lis 2021 (CET)