UWAGA! Zmień skórkę na Wektor!
Znane są problemy występujące przy używaniu skórek innych niż Wektor.
Aby zapewnić komfortową pracę z WikiFNiN, zalecana jest zmiana skórki na Wektor - możesz tego dokonać na stronie swoich preferencji zaznaczając Wektor.
Zapraszamy do dalszego rozbudowywania WikiFNiN!

WikiFNiN:O wikiFNiN

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

wiki Felix, Net i Nika (zwana też wikiFNiN lub błędnie Wikipedią FNiN) to otwarty, stworzony przez fanów serii Felix, Net i Nika projekt, którego celem jest zebranie jak największej ilości informacji o niej i wszystkim, co z nią związane. WikiFNiN każdy może edytować! Taka idea towarzyszy projektowi od samego początku.

Uwaga!
WikiFNiN nie jest w żaden sposób związana z Wikipedią, wolną encyklopedią ani innymi projektami lub samą Wikimedia Foundation Inc. Jest to zupełnie odrębny i niezależny projekt, niekiedy korzystający z zasobów Wikipedii, zgodnie z jej zasadami. WikiFNiN pracuje na wolnym oprogramowaniu MediaWiki.

Inicjatorzy i krótka historia[edytuj]

Information icon.svg.png Osobna strona: WikiFNiN:Historia wikiFNiN.

Inicjatorem projektu był użytkownik Forum Oficjalnego FanClubu FNiN, wówczas Super Moderator, obecnie Administrator, luk.

Pierwsza wersja projektu powstała - i była rozwijana do momentu oficjalnego przejścia na wikiFNiN wspieraną przez Oficjalny FanClub - jako zupełnie osobny projekt, pod adresem http://wiki.fnin.cba.pl (strona obecnie już nie istnieje). Cały czas można przeczytać na Forum Oficjalnego FanClubu temat dotyczący ówczesnej wersji wikiFNiN.

Początkowo zainteresowanie projektem było spore, z czasem jednak znacząco spadło, tak że edycje były sporadyczne i przez dłuższy czas nie pojawiało się zbyt dużo nowych artykułów. Pod koniec 2009 roku aktywność użytkowników (głównie nowych) wzrosła, tak iż 31 grudnia 2009 roku powstała setna strona (nie artykuł!). Setny artykuł pojawił się dopiero pięć miesięcy później - 27 maja 2010r.

Link do wikiFNiN (jeszcze przed przeniesieniem) pojawił się na Oficjalnej Stronie pana Kosika (http://rafalkosik.com).

Wsparcie Oficjalnego FanClubu[edytuj]

Mimo iż początkowo wikiFNiN była niezależnym od FanClubu projektem, to już wówczas ustalono, że aby Oficjalny FanClub wziął wikiFNiN pod swoje skrzydła, musi ona zdobyć większą popularność.

Pierwsze poważniejsze rozmowy na temat wsparcia wikiFNiN przez Oficjalny FanClub zaczęły się w maju 2010 roku. Z kilku postów o wikiFNiN na łamach Forum FanClubu wywiązała się już konkretna rozmowa o jej przeniesieniu, tym razem już o bardziej "prywatnym" charakterze. Ostatecznie, nie bez problemów, wiki Felix, Net i Nika pod adresem wiki.fnin.eu, została utworzona 16 czerwca 2010 roku.

WikiFNiN obecnie[edytuj]

Równo miesiąc po przeniesieniu - 16 lipca 2010 - za sprawą użytkownika Forum Oficjalnego FanClubu FNiN, Jaguara, wikiFNiN została ujawniona szerszemu gronu (planowano to odłożyć na późniejszy czas) i od tego czasu bardzo prężnie się rozwija.

Wraz ze wzrostem popularności wzrosło też zainteresowanie botów i wandali, wikiFNiN często pada ofiarą ich ataków, skutki tego są jednak szybko usuwane, a sprawcy blokowani.

Sama wiki zdobywa coraz większą popularność; ilość dokonywanych edycji oraz artykułów czy zarejestrowanych użytkowników systematycznie rośnie.

5.00
GwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdka (1 głos)


Nie masz uprawnień do komentowania. Może powinieneś(aś) się zalogować lub zarejestrować? To zajmie tylko chwilę!