5.00
(4 głosy)

Jerzy Wierszewski

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
(Przekierowano z Eftep)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

prof. Jerzy Wierszewski (potocznie Eftep) - nauczyciel informatyki w Gimnazjum im. prof. Stefana Kuszmińskiego w Warszawie. Nie lubi uczniów, a szczególnie Neta, gdyż jest on bardzo zdolny i jego wiedza przewyższa wiedzę nauczyciela. Kierowany zawiścią, stawia mu słabe oceny, co frustruje Neta. Często próbuje okazywać swój autorytet i wyższość nad uczniami, ale kiepsko mu to wychodzi, bo po prostu nie ma takich cech i wystarczającej wiedzy. Przez Neta nazywany jest "amebą informatyczną". Jest wychowawcą klasy 2b, równoległej do tej Felixa, Neta i Niki. W Buncie Maszyn Eftep został pozbawiony prawa administrowania szkolnej sieci przez dyrektora Stokrotkę. W dwunastej części opiekował się wycieczką obcokrajowców po Warszawie. Został poinformowany o tym, że Net wygrał Olimpiadę Informatyczną, ale nie przekazał tego uczniowi, przez co chłopak nie mógł pojechać w terminie na wycieczkę. Został zwolniony po Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w czternastej części (Według Wiktora podczas niej doszło do przekrętów, a nauczyciel został uznany za winnego). Kiedy gimnazjum zostało przekształcone w Liceum nr 13 im. prof. Stefana Kuszmińskiego w Warszawie nowym dyrektorem nieuczciwie został Romuald Wąs. Z powodu braku nauczycieli Eftep ponownie aplikował na stanowisko informatyka. Nowy dyrektor nie wiedział o przeszłości pana Wierszewskiego, więc zatrudnił go i dał mu wychowawstwo w klasie, do której trafili Felix i Net. Po powrocie Juliusza Stokrotki do szkoły, Eftep nie stracił ponownie pracy.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Eftep jest wysoki, chudy, ma wystające żółte zęby i krótko przycięte, czarne włosy na małej głowie.

Zwykle zakłada czarne rurkowate jeansy i płaskie skórzane buty. Fatalnego wrażenia dopełnia czerwony polar.

Rodzina[edytuj | edytuj kod]

Z serii Amelia i Kuba dowiadujemy się, że jego żoną jest Ewa Wierszewska. Mieszkają na osiedlu Oak Residence, w trzeciej klatce.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Komentarze (10)

Komentarze (10) [Pomoc]


avatar

Manfred 198-46aCoś już wie o WikiFNiN

100 miesiące temu
Wynik 0
Ale przecież Eftep nie nosi cały czas tego opisanego wyżej ubioru, to błąd!
avatar

Kam193Zagorzały edytor WikiFNiN

100 miesiące temu
Wynik 0
Jest zaznaczone, że zwykle tak się ubiera. Ciężko mi teraz stwierdzić, czy jest to napisane na podstawie takiego sformułowania z książki czy też ktoś wziął pierwszy lepszy opis jego ubioru. Ale może mieć jakiś ubiór charakterystyczny dla niego.
avatar

PrzebrzydłowoZenosławaCoś już wie o WikiFNiN

98 miesiące temu
Wynik 0

Czasem zastanawia mnie skąd wzięło się przezwisko "Eftep". Może było o tym powiedziane w jakiejś części i po prostu o tym zapomniałem.

Oświeci mnie ktoś?
avatar

Kam193Zagorzały edytor WikiFNiN

98 miesiące temu
Wynik 1
"Eftep" z pewnością wzięło się od protokołu FTP (http://pl.wi...org/wiki/FTP) występującego w informatyce (pozwala przesyłać pliki, np. ze stroną internetową, na serwer tak, żeby mogło to być dostępne w Internecie). Nie jest to chyba nigdzie wprost napisane, ale to jedyna możliwość. ;)
avatar

PrzebrzydłowoZenosławaCoś już wie o WikiFNiN

98 miesiące temu
Wynik 0
Dzięki
avatar

AerekkCoś już wie o WikiFNiN

81 miesiące temu
Wynik 0
O jezu... nie lubie takich nauczycieli ;//
avatar

Oli200856Coś już wie o WikiFNiN

38 miesiące temu
Wynik 0
ja tez nie w klatwie jednak net dal mu klapsa
avatar

Fanka123Coś już wie o WikiFNiN

12 miesiące temu
Wynik 1
A ktoś pamięta jak w cz 2 tata Neta przerobił prezentację Eftepa?
avatar

EmkaZyrafa013Zainspirowany WikiFNiN

9 miesiące temu
Wynik 0

Ej, Kam193! Ja wiem jeszcze: ma żonę Ewę Wierszewską( która tAkże uważa, ze jej mąż jest wielce utalentowanym informatykiem), mieszka w „Oak Residents” potocznie zwanym „Zamkiem”.

Informacje z książki Rafała Kosika „Amelia i Kuba. Tajemnica Dębowej Korony”. AiK to także świetna seria. Bardzo polecam!

PS: weźcie dodajcie te info do artykułu bo jaśnie tam nie znam hah ;)
avatar

EmkaZyrafa013Zainspirowany WikiFNiN

8 miesiące temu
Wynik 0
Hah juz nieważne

Nie możesz publikować komentarzy.