5.00
(2 głosy)

Amelia Mickiewicz

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Amelia Mickiewicz (wg Neta - Emalia) - starsza siostra Pawła Mickiewicza i ciotka Niki. Jest wyjątkowo staromodną kobietą, którą bulwersuje nawet wyjście dwojga nastolatków do kina i jedzenie podczas seansu popcornu. Ciotka ceni dobre wychowanie (savoir vivre) i nie bierze do ust alkoholu. Jest poważną kobietą, która nigdy nie ironizuje.

W ósmej części Amelia postanowiła przyjechać do Warszawy. Nika była zmuszona udawać, że jej tata żyje. Ciotka, choć świetnie gotuje, szybko stała się dla Niki uciążliwa. Postanawiła "wybadać" rodzinę Neta, by sprawdzić, czy jej bratanica nie zadaje się z byle kim. Towrzyszyła Necie i Nice podczas wizyty w kinie ich rocznicę. Prawdy o swoim bracie Amelia dowiedziała się od mamy Felixa. Kobieta zakupiła Nice zapasy jedzenia i zostawiła jej trochę pieniędzy, po czym wróciła do Krakowa. Amelia, choć denerwująca, na swój sposób troszczyła się o Nikę.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Amelia ma około pięćdziesięciu lat i jest dosyć chuda. Ubiera się w bordowe palto z ogromnymi guzikami, różowy szalik, czarne trzewiki i nieodłączny, różowy moherowy beret, który zakłada pod określonym kątem. Nosi małą damską torebkę.

Komentarze (1)

Komentarze (1) [Pomoc]
Loading comments...