5.00
(1 głos)

Biomech

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
(Przekierowano z Biomechy)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Biomech - właściwie Biomechanoid - forma życia, która nie wyewoluowała z istniejących gatunków, ale została stworzona przez ludzi. Początkowo miały za zadanie przetwarzać odpadki organiczne na pożywienie dla ludzi, kiedy nastąpił wielki głód, po nagłych zmianach klimatu, po 2060 roku. Błędem ludzkości było pozwolenie im na samodzielne rozmnażanie się. Biomechy zbuntowały się, a zostały stworzone tak potężne, że ludzie nie potrafili ich pokonać. Nie ma sensu do nich strzelać, ponieważ łączą one cechy roślin i zwierząt. Oderwane kawałki mogą samodzielnie funkcjonować i rosnąć, aż osiągną rozmiar pełnego biomechanoida. Szybko powstały mutanty, a skoro mogły się żywić materią organiczną, zaczęły konkurować z prawdziwymi roślinami i zwierzętami. Trwało to kilka lat, nim osłabione anomaliami pogodowymi i przetrzebione przez człowieka lasy zostały dosłownie zabite i pożarte. Biomechnoidy ostatecznie zamieniły Ziemię w pustynię i zaczęły polować na ludzi, którzy nie potrafili ich pokonać, więc uciekli w okolice biegunów. Nie przepadają za gorącem, dlatego w ciągu dnia zakopują się w piasku, a na pustynię wychodzą w nocy. Te gatunki bardzo szybko ewoluują. Nie są inteligentne, ale niektóre potrafią strzelać strzałkami-zarodnikami. Biomechy nie potrafią pływać ani latać a ludzie boją się, kiedy osiągną one te umiejętności. Nie chcą także wypowiadać im wojny, ponieważ obawiają się, że jeszcze bardziej przyspieszy to ich ewolucję.

Felix, Net i Nika spotkali biomecha w roku 2110, kiedy to przed pożarciem uratował ich Wędrowiec.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Biomechy są różnej wielkości, kształtu i koloru, ale wszystkie wyglądają jak postacie z chorego snu twórcy psychodelicznych filmów animowanych.

Większość jest mała i wyglądają jak drobne zwierzęta , np. myszomrówki, ale są także dużo większe osobniki. Jeden ze stworów przypomina tygrysa. Czarno-pomarańczowe pasy pokrywają nieregularnie chude ciało. Korpus stanowi elastyczną rurę lub pręt, grubą na jakieś piętnaście centymetrów, zakończoną z przodu kanciastą głową z otworem gębowym, z kilkoma krzywo rozmieszonymi na obwodzie kłami.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]


Nie możesz publikować komentarzy.