Dyskusja użytkownika:Felix2023

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

ICON-under-construction.png

Ten użytkownik należy do wikipatrolu

OOUIjs-c-letters.png

Ten użytkownik jest członkiem projektu "Ciekawostki"

ICON-quiz-icon.png

Ten użytkownik jest członkiem projektu "Quizy"


Witaj w WikiFNiN![edytuj kod]

Cześć, Felix2023!
Witaj w WikiFNiN! Cieszę się, że zechciałeś_aś dołączyć do społeczności edytorów WikiFNiN i wspomóc jej tworzenie. Od teraz będę Twoim wikiprzewodnikiem! Na dobry początek, przygotowałem dla Ciebie krótki filmik pokazujący jak edytować strony, a także przewodnik po wiki. Dodatkowe informacje zamieściłem na stronach pomocy, a jeśli masz pytania, pomysły lub nie możesz znaleźć pomocy, napisz do administratora - kam193. Nie wiesz, co robić? Zajrzyj do zadań do wykonania. Pamiętaj, edytując WikiFNiN nie musisz być mistrzem pióra ani pytać nikogo o zgodę - lepiej stworzyć zalążek artykułu, który ktoś inny dopracuje, niż nie mieć nic!
Podstawowe funkcje edytora

Warto odwiedzić na początek:

-- Manfred, Twój ulubiony wikiprzewodnik (dyskusja) 12:10, 21 sty 2023 (CET)

Parę uwag[edytuj kod]

Hej, przejdę do dyskusji, bo jest tu więcej miejsca. Bardzo się cieszę, że jesteś aktywny i chcesz rozwijać wiki. Widzę już, że sporo rzeczy uzupełniasz i rozbudowujesz. Przeglądam aktualnie ostatnie zmiany i zbieram też kilka uwag, które myślę, że mogą pomóc utrzymywać Wiki w dobrym stanie. Aktualnie mam tak:

  • Szablon:Podpis - swój podpis można edytować w ustawieniach konta, a następnie umieszczać wprowadzając ~~~~. Zauważ, że ten szablon działał tylko dla Ciebie - na stałe zawierał Twoje dane (dokładniej to Szablon:USERNAME).
  • DISPLAYTITLE - służy do wyjątkowych sytuacji (trudniej wyszukiwać stronę z tak zmienioną nazwą), zazwyczaj wystarczy przeniesienie i przekierowanie.
  • Strony z literówkami w tytule najlepiej zgłaszać do usunięcia po przeniesieniu. Twój szablon Niepotrzebne świetnie do tego pasuje :)
  • Nie usuwaj szablonu Vote, idea jest taka, że powinien on być na każdej stronie (artykule). Jeśli widzisz z nim jakieś problemy, napisz w dyskusji, żeby można je było naprawić.
  • Szablon:Cbox - jaki jest cel? Tak jak widziałem na stronie "System Lengowy", to myślę, że jest to przykład nie najlepszego wykorzystania szablonu, ponieważ zajmował on bardzo dużo miejsca (być może lepiej wyglądało to w wersji mobilnej, ale w normalnej było to wielkości całego artykułu) i duplikował informacje z bardzo krótkiego artykułu. Myślę, że szablony powinny służyć wychwytywaniu krótkich, najważniejszych informacji, które występują na wielu stronach (np. szablon:książka zbiera krótką metryczkę i okładkę, która odpowiada każdej książce). Do przekazywania szczegółowych informacji służy właśnie treść artykułu, nie zastępujmy jej szablonami :)
  • Dlaczego na niektórych stronach, np. Szablon:Tabela, zastąpiłeś treść swoim podpisem?
  • Zauważyłem, że na części stron wstawiałeś swój podpis. Myślę, że nie jest to do końca właściwe - podpis służy do umieszczania na stronach dyskusji, podpisując swoje wypowiedzi. Natomiast w artykułach, każdy i tak może łatwo sprawdzić, kto utworzył stronę - historia edycji zapisuje to wszystko :)
  • Ogólnie szablony raczej nie powinny dublować wbudowanej funkcjonalności. Takie rzeczy jak proste tabele, listy i formatowanie tekstu powinny być raczej tworzone z wykorzystaniem wbudowanych funkcjonalności. Jest to ważne także ze względu na to, że np. tabelę lub formatowanie wprowadzone szablonem dużo trudniej edytować w edytorze wizualnym. Przez to ktoś, kto nie ma więcej obycia z wiki, może mieć trudności z edytowaniem stron. Pamiętam, jak mówiłeś o swoich trudnościach w edytowaniu z telefonu - w najbliższych dniach zrobię aktualizację i zobaczymy, jak będzie wtedy, okej?

W ogóle bardzo fajnie, że używasz coraz więcej zaawansowanych funkcji :)

Powiedz mi, co o tym myślisz. Wrócę jeszcze później lub jutro z dalszymi komentarzami. --kam193 WikiAdmin 13:48, 19 maj 2023 (CEST)

OK Felix2023 (dyskusja) 13:53, 19 maj 2023 (CEST)

Sorry za używanie swojego podpisu na stronach szablonów. Używałem go, gdyż nie było jeszcze szablonu Niepotrzebne, a ja nie nie widziałem jak to tobie zgłosić (to, że jest dany szablon już niepotrzebny. Felix2023 (dyskusja) 13:55, 19 maj 2023 (CEST)

Co do inputboxów, to wykorzystał bym je do zamiast strony Dyskusja: Do administracji na stronie Project:Do administracji (że można wysłać zgłoszenie)
Felix2023 (dyskusja) 16:06, 19 maj 2023 (CEST)

WikiPatrol[edytuj kod]

Cześć! Tak jak mówiłem, chętnie przyznam Ci uprawnienia WikiPatrolu. Proponuję, że na razie będzie to na próbny miesiąc. Zanim to zrobię, spójrz proszę na:

Napisz mi, czy akceptujesz te zasady, i wtedy przyznam Ci uprawnienia :) --kam193 WikiAdmin 13:46, 21 maj 2023 (CEST)

Akceptuję te zasady Felix2023 (dyskusja) 13:59, 21 maj 2023 (CEST)

Przyznałem uprawnienia, aktualnie na próbny miesiąc. :) --kam193 WikiAdmin 14:01, 21 maj 2023 (CEST)

Re: CSS w Safari[edytuj kod]

Co masz na myśli z ulepszeniem CSS w Safari? Co jest nie tak z wysyłaniem prezentów? --kam193 WikiAdmin 14:23, 21 maj 2023 (CEST)

Nie wyświetla się przycisk do wysłania prezentu/wiadomości i pole tekstowe rozciąga się tak, że trzeba przewijać, by zobaczyć koniec pola tekstowego Felix2023 (dyskusja) 14:50, 21 maj 2023 (CEST)

Hmm, nie sprawdziłem dokładnie na safari, ale widzę, że w wersji mobilnej ten przycisk to jest po prostu tekst pod polem tekstowym (ale działa, po prostu nie ma kolorów), a samo pole rozciąga się trochę na bok. Czy to o tym mówisz? kam193 WikiAdmin 18:20, 21 maj 2023 (CEST)

Tak i chciałem Cię zapytać, w czym chcesz zrobić ten quiz? W Lua, czy JavaScript? I jak dołączyć do strony JavaScript? Felix2023 (dyskusja) 18:33, 21 maj 2023 (CEST)

Okej, to zapisałem sobie te rzeczy - wszystko działa, tylko wygląda słabo, więc na razie musi poczekać. Co do quizu, raczej korzystając z gotowego rozszerzenia, np. https://www.mediawiki.org/wiki/Extension:Quiz Jeśli chodzi o dołączanie JavaScriptu, jest to ze względów bezpieczeństwa bardzo ograniczone. Da się np. korzystając z gadżetów lub globalnie Mediawiki:Common.js. Z tego co pamiętam, jest też opcja dodawania skryptów ładowanych tylko dla siebie, ale nie pamiętam jak. Ogólnie - jest to bardzo ograniczone. Być może, że korzystając z modelów stron można je dołączać, ale nigdy nie korzystałem z tego mechanizmu --kam193 WikiAdmin 19:09, 21 maj 2023 (CEST)

A załadujesz te rozszerzenie? Felix2023 (dyskusja) 19:12, 21 maj 2023 (CEST)

Re: Nowa wersja MediaWiki[edytuj kod]

Hej, odnalazłem, czemu jest przekierowanie na zły link, ale to błąd w oprogramowaniu. Zgłosiłem go (https://phabricator.wikimedia.org/T338688) i zaktualizuję wiki, jak wydadzą poprawioną wersję. --kam193 WikiAdmin 20:49, 10 cze 2023 (CEST)

WikiPatrol cgd.[edytuj kod]

Hej, myślę, że tak. Nie było wprawdzie dużo testujących sytuacji i było to już rok temu, ale myślę, że jest w porządku :) Oficjalnie dostajesz teraz uprawnienia WikiPatrolu. Mam nadzieję, że będziesz dobrze dbał o wiki :) Ponieważ wiki jest mała i nie mamy dużo spisanych twardych zasad, to gdybym zauważył, że coś nie do końca dobrze funkcjonuje, to zawsze mogę uprawnienia czasowo / na stałe odebrać (może się też tak zdarzyć przy długiej nieaktywności). --kam193 WikiAdmin 23:43, 25 maj 2024 (CEST)

Ok Felix2023WikiPatrol (dyskusja) 08:46, 28 maj 2024 (CEST)