3.67
(3 głosy)

Eleonora Chrubieszczak

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
OOUIjs-articleDisambiguation-ltr.png
Kilka artykułów ma podobną nazwę. Zobacz stronę ujednoznacznienia Eleonora (ujednoznacznienie), aby znaleźć inne.

Eleonora Chrubieszczak Szósta - zarządczyni Domu Dziecka Eleonory Chrubieszczak, w którym klasa 2a urządziła imprezę mikołajkową w ramach konkursu międzyklasowego. Kobieta jest stanowcza i nie znosi sprzeciwu. Wprowadziła w sierocińcu Zasady, za których nieprzestrzeganie surowo karze. Za najgorsze wykroczenia zsyła podopiecznych do piwnicy, w pobliżu której przebywał Bazyliszek. Dzieci mają układ z Quasim, który dosypuje kobiecie ziółka nasenne do herbaty. Eleonora nie zgadza się, żeby Quasi siedział ze wszystkimi przy stole, ponieważ ten choruje na reumatyzm i przez to jest garbaty. Uważa też, że Quasi bardzo brzydko je i że taki widok byłby dla podopiecznych niewychowawczy. Jest matką Marii.

Eleonora Chrubieszczak występowała przede wszystkim w czwartej części, a krótko również w dziewiątej - w światach alternatywnych, w których Nika trafiła do domu dziecka.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Eleonora to wysoka, około sześćdziesięcioletnia kobieta. Ma kościsty nos, na którym opierają się prostokątne okulary, zza których patrzą zimne szare oczy. Nosi ciemne, długie do kostek sukienki z ciemnego materiału, które nadają jej wygląd przedwojennej guwernantki.

Dom Dziecka[edytuj | edytuj kod]

Impreza mikołajkowa[edytuj | edytuj kod]

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...