0.00
(0 głosów)

HuPuPrzeSz

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

HuPuPrzeSz (Humanitarna Pułapka Przeciw Szczurom) - wynalazek Felixa, który skonstruował podczas pracy w hotelu Melius Cras, żeby pozbyć się szczurów. Chłopak nie chciał zabijać ich za pomocą trucizny, ale tylko je złapać, a następnie wynieść poza budynek.

Nika zauważyła, że pułapki są na szczury, a nie przeciw nim, więc wynalazek powinien nazywać, się HuPuNaSz, ale Felix stwierdził, że obecny skrót lepiej brzmi.

Opis[edytuj | edytuj kod]

Pułapka wygląda jak zwykła rura. Ma średnicę czterech cali i długość pół metra. Z jednej strony jest zakończona zaślepką, a z drugiej taka sama zaślepka ma klapkę, która otwiera się tylko do środka. Całą zbudowana jest z plastiku.

Walka ze szczurami[edytuj | edytuj kod]

OOUIjs-notice-orange.png
Uwaga. Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

Felix wymyślił HuPuPrzeSz po pierwszym dniu pracy i następnego dnia rozłożył je w miejscach, które wydawały się najbardziej uczęszczane przez szczury. Kolejnego dnia sprawdził je i okazało się, że zwierzęta nie tylko wydostały się ze środka, ale także na złość ponadgryzały je w innych miejscach. Dopiero wtedy chłopak zorientował się, że HuPuPrzeSz zbudowany z plastiku nie ma sensu przeciwko zwierzętom, które bez trudu przegryzły metalowe kable. Pomimo swojego odkrycia, Felix ponownie zapomniał o zbudowaniu pułapki z metalu i dopiero następnego dnia odwiedził sklep hydrauliczny, gdzie kupił blaszaną rurę. Nie wymyślił dla niej żadnej nazwy, ponieważ przeczuwał co się stanie, a rano jego obawy potwierdziły się – nowa pułapka także została przegryziona. Kiedy Felix wszedł do zamkniętego już hotelu, spotkał tam Króla Szczurów, który wyjaśnił, że gdyby chłopak użył trutki, to szczury już by go rozszarpały, a tak nie mają zamiaru go atakować.


Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...