5.00
(2 głosy)

Masz wiadomość

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Masz wiadomość – sklepik papierniczy, gdzie Net i Nika kupili prezent imieninowy dla Felixa w dziewiątej części.

Położenie oraz wnętrze[edytuj | edytuj kod]

Po kilku minutach spacerku od galerii handlowej dociera się do wjazdu prowadzącego między mało reprezentacyjnymi budynkami. Za zakrętem, między różnej wysokości ceglanymi budynkami starej fabryki, znajduje się rozległy dziedziniec. Jego kawałek zajmuje brukowany parking, a resztę – minipark ze starymi drzewami alejkami i latarenkami. Przez oświetlone okna widać wnętrza knajp i sklepików.

Sklepik papierniczy jest wciśnięty miedzy winiarnię a salon wnętrzarski. W małej witrynie ułożono zeszyty, pióra wieczne, arkusze grubego papieru z wplecionymi fragmentami zasuszonych roślin, piękne zakładki, ręcznie oprawiane notesiki i pawie pióra z osadzonymi stalówkami. Wnętrze jest równie małe i ciasne, zastawione regałami i półeczkami z wyrobami papierniczymi, pudełkami z kolorowym lakiem, kałamarzami, stalówkami i wieloma bliżej niezidentyfikowanymi przedmiotami.

Papier tłumi echo, więc panuje tu niemal idealna cisza. Każde najmniejsze szurnięcie butem urasta do rangi łoskotu. W dalszej części znajduje się stół roboczy, zawalony różnej wielkości i koloru arkuszami papieru, którego skrawki leżą również na podłodze. Sprzedawczynią jest chuda, siwa kobieta po pięćdziesiątce z łagodnym uśmiechem – zawsze skora do pomocy.

Różne nietypowe przedmioty:

  • kałamarz z atramentem sympatycznym – sztuczne łzy do podkreślenia wymowy listów miłosnych,
  • emotikony – każdy przedstawia mosiężny stempel, którego gumowy spód wygląda np. jak usta złożone do pocałunku; praska zostawiająca na papierze odciski zębów; dziurkacz wycinający otwory w kształcie szram po wilczych pazurach; „windykator”, który oprócz wykonania otworu o centymetrowej średnicy zagina i przypala brzegi papieru, aby list wyglądał na przestrzelony;
  • słoiczek z mlecznym płynem i rysunkiem czosnku na etykiecie – zapewne przydatny podczas listownego kończenia romansu:
  • sztuczny kurz wykonywany z prawdziwego kurzu przez właścicielkę sklepiku,
  • konstrukcja składająca się z dwóch piór połączonych systemem dźwigni – służy do pisania od razu w dwóch egzemplarzach.

Komentarze (1)

Komentarze (1) [Pomoc]
Loading comments...