5.00
(2 głosy)

Ogród botaniczny

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ogród botaniczny - znajduje się w Instytucie Badań Nazdwyczajnych. Został zaprojektowany przez emerytowanego botanika z myślą o funkcji rekreacyjno-relaksacyjnej. Bardzo szybko okazało się, że jest to ulubione miejsce naukowców do spotkań kreatywnych, czyli wymagających skupienia i spokoju. Po śmierci botanika zaczęto wykorzystywać to miejsce do badań interakcji organizmów żywych i sztucznych.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Przechodząc przez rozsuwane drzwi i trzy zapory z kolorowych szeleszczących pasków, mających odstraszać owady, naukowcy znajdują się w ciepłym i wilgotnym letnim popołudniu. Otacza ich dziennie światło, bijące z przeszklonych ścian i sufitu. Złudzenie byłoby niemal doskonałe, gdyby nie matowobiałe wielkie tafle szkła, osadzone w metalowych ramach.

Nie patrząc jednak w górę, ogląda się wyłącznie bujną zieloność roślin, które w naturze nigdy nie mogłyby rosnąć obok siebie. Wokół polatują różnej wielkości owady, w tym motyle o skrzydłach wielkich jak ludzkie dłonie. W tle roznosi się śpiew ptaków. Ogród przecinają wąskie żwirowe aleje, które okazują się być wykonane z gumopodobnej masy tłumiącej.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...