UWAGA! Zmień skórkę na Wektor!
Znane są problemy występujące przy używaniu skórek innych niż Wektor.
Aby zapewnić komfortową pracę z WikiFNiN, zalecana jest zmiana skórki na Wektor - możesz tego dokonać na stronie swoich preferencji zaznaczając Wektor.
Zapraszamy do dalszego rozbudowywania WikiFNiN!

Pomoc:Rejestracja i logowanie

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

< Pierwsze kroki w świecie wiki

Cześć, Użytkowniku!
WikiFNiN możesz edytować na dwa sposoby - będąc zalogowanym lub nie. Logowanie przyniesie Ci kilka korzyści, a najważniejsza z nich to brak konieczności udowadniania mi przy każdej edycji, że jesteś człowiekiem. Poza tym możesz również częściowo spersonalizować wiki w swoich preferencjach. Poniżej znajdziesz informacje o tym, jak korzystać z obu możliwości edycji i co one dają.
Nie zwlekaj - zarejestruj się już dziś i rozwijaj wikiFNiN!
Manfred, Twój ulubiony wikiprzewodnik

Rejestracja[edytuj]

WikiFNiN możesz edytować na dwa sposoby:

  1. Jako niezalogowany - w historii widać Twój adres IP.
  2. Jako zalogowany - w historii widać Twój nick.

Oczywiście lepiej jest być zalogowanym. Wtedy możemy łatwo dotrzeć do własnych edycji i korzystać z dodatkowych funkcji, takich jak brudnopis (o nim na następnych stronach).

Aby się zarejestrować, należy kliknąć link Logowanie i rejestracja w prawym górnym rogu ekranu. Po kliknięciu otworzy nam się nowa strona, a w tekście jest link opisany "Zarejestruj się". Klikamy w niego i wypełniamy podany formularz, przy rejestracji także musimy odpowiedzieć na pytanie antyspamowe, jednak po niej nie będziemy więcej o to proszeni. W formularzu wybieramy między innymi nick. Będzie to Twoje internetowe imię, pod którym będą cię znać inni edytorzy WikiFNiN. Ważne jest tez twoje hasło - zapewni ci dostęp do konta i chroni je przed innymi osobami. Pamiętaj, aby nikomu nie podawać swojego hasła!

Ze względów technicznych nie możliwe jest połączenie konta z forum z kontem z wiki.

Prosimy także, by nie tworzyć więcej kont niż jedno na osobę.

Gdy już jesteśmy zarejestrowani...

Logowanie[edytuj]

Aby się zalogować, wchodzimy na stronę główną WikiFNiN i klikamy ten sam link co przy rejestracji - Logowanie i rejestracja. Wpisujemy w podane okienka nasz login i hasło i logujemy się. Kiedy jesteśmy już zalogowani, możemy wrócić do strony głównej lub przejść do innej, korzystając z podanych linków i wyszukiwarki.

Jeśli to twoje pierwsze logowanie, to musisz ustawić preferencje, czyli ustawienia. Link znajduje się w prawym górnym rogu.

Jeśli korzystasz z publicznych komputerów (np. w szkole), to po zakończeniu edycji zalecane jest wylogowanie się. Link do wylogowania znajduje się tam, gdzie wcześniej był link do zalogowania.

Edycja >