0.00
(0 głosów)

Pomoc:Twoja strona i dyskusja

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cześć, Użytkowniku/Użytkowniczko!
Dzięki swojej stronie możesz przedstawić się innym użytkownikom! Obok automatycznych informacji o Twojej pracy w WikiFNiN, możesz także powiedzieć coś o sobie, wstawić ulubiony awatar lub nie zrobić nic - pamiętaj, jesteś w Internecie, nie ujawniaj zbyt dużo! Każdy może zobaczyć, co napisałeś_aś, ale nie każdy ma dobre intencje! Informacje, które podajesz, nigdy nie powinny pozwalać na znalezienie Cię w realnym świecie.

Twój profil użytkownika[edytuj kod]

Twój profil użytkownika to strona, do której dotrzesz klikając na swoją nazwę użytkownika - w prawym górnym rogu każdej strony oraz wielu innych miejscach. Służy do lepszego poznania się użytkowników - można tam umieścić informacje o sobie, jakimi artykułami się zajmujesz itd. Nie musisz jej uzupełniać.

Profile użytkowników w WikiFNiN dają wiele możliwości znanych np. z forum FanClubu - możesz przesłać swój avatar (portret), czyli obrazek widoczny m.in. w Twoim profilu, na liście najlepszych użytkowników i przy Twoich komentarzach, dodawać znajomych, wysyłać i otrzymywać prezenty, korzystać z wiadomości na tablicy do wygodnej komunikacji między użytkownikami (wiadomości prywatne widoczne są tylko dla nadawcy i odbiorcy, publiczne widzą wszyscy). Ponadto w profilu widać Twoją ostatnią aktywność, Twoje osiągnięcia, otrzymane prezenty, statystyki edycji. Jeśli chcesz, możesz także napisać coś o sobie edytując profil (uwaga - wyświetlanie w profilu sekcji "informacje osobiste", którą czasem możesz zobaczyć w edycji profilu, zostało wyłączone). Obok Twojej nazwy użytkownika znajduje się również czerwony prostokąt z liczbą punktów i aktualny poziom, punkty dostajesz m.in. za edycje, komentarze, oceny czy przesłanie pierwszego avataru.

Jeśli nie odpowiadają Ci profile użytkownika, zawsze możesz skorzystać z przycisku "Używaj zwykłej strony użytkownika zamiast profilu", dzięki czemu zamiast profilu domyślnie wyświetlana będzie zwykła strona użytkownika, znana z innych wiki.

Z Twojej strony możesz korzystać także jako brudnopisu, na przykład poprzez dodanie do jej nazwy /brudnopis (np. Użytkownik:Kam193/brudnopis) - na takiej stronie możesz do woli eksperymentować. Wprawdzie będzie ona widoczna dla innych, ale m.in. nie będzie znajdowana za pomocą wyszukiwarki z domyślnymi ustawieniami.

Twoja dyskusja/dyskusja użytkownika[edytuj kod]

Dyskusja użytkownika jest odpowiednim miejscem do zadawania pytań i uwag użytkownikowi, do którego należy. Do swojej dostaniesz się przez link "moja dyskusja" obok linku do Twojej strony, a do czyjejś - przez link obok nazwy użytkownika w ostatnich zmianach, historii edycji, itd. Zasady są takie same jak na zwykłych stronach dyskusji. Zamiast dyskusji możesz także skorzystać z wiadomości na tablicy użytkownika - jeśli wybierzesz typ wiadomości "prywatne", wiadomość będzie mógł zobaczyć tylko adresat i Ty.

W dyskusji nie wolno nikogo obrażać!


Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]


Nie możesz publikować komentarzy.