4.00
(6 głosów)

Skała

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Skała (zwana również Maszyną Życzeń) - Paranormalne, inteligentne stworzenie. Jest źródłem Zmian. Najprawdopodobniej została "zawieszona" przez Neta gdy zadał jej pytanie x podzielić przez 0, kiedy z Felixem i konkurencyjną paczką poszli do jaskiń pod Pensjonatem Trzy Kuzynki, gdzie Skała się znajduje.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Najprawdopodobniej powstała "sama z siebie". Ma miliardy lat. Bardzo prawdopodobne, że nie wie o istnieniu świata poza nią.

"Sterowanie"[edytuj | edytuj kod]

Sterować tym może niemal każdy kto posiada moce paranormalne, choć Netowi udało się w pokoju Leopoldyny "wyhodować" niebieską tabliczkę z napisem "Ty też możesz tym sterować!". Skała nie zdaje sobie sprawy z tego, że ktoś nią steruje. Net próbował nią sterować pisząc po ścianach jej wnętrza.

Zmiany[edytuj | edytuj kod]

Zmiany polegają na ciągłych zmianach rozmiarów mebli i innych rzeczy w Pensjonacie Trzy Kuzynki oraz pobliskiej i opuszczonej Krzywej Wsi. Nieraz tworzą się drzwi i okna w dziwnych miejscach. Wiele zmian tworzy sama Skała nie zdając sobie z tego sprawy.

Komentarze (1)

Komentarze (1) [Pomoc]


avatar

Morfred SchultzZafascynowany FNiN&WikiFNiN

4 miesiące temu
Wynik 0

Tutaj można zauważyć chyba największą niespójność serii.

Jeśli paprotka jest zbyt skomplikowana, żeby ją zmieniać, to drewno(które jest częścią drzewa)też jest zbyt skomplikowane.

Nie możesz publikować komentarzy.