0.00
(0 głosów)

Agacja

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Agacja - około trzydziestoletnia kobieta. Nowicjuszka, która zamierzała dołączyć do klasztoru zakonnic nad Czerwoną Hańczą. Obrzęd jej obłóczyn został przerwany przez Felixa, Neta i Nikę, którzy szukali Zosi.

W przeszłości pracowała w telewizji, jednak nie na pierwszej linii. Początkowo tworzyła reklamy, pisała scenariusze do programów telewizyjnych i udzielała wywiadów. Później stworzyła program w konwencji reportażu interwencyjnego. Wyszukiwała spraw, w których ludzie potrzebowali pomocy w codziennych sytuacjach. Po jakimś czasie musiała tworzyć programy na podstawie fikcyjnych problemów, bo poprzednie stały się mało interesujące. Kiedy producenci zaczęli rozważać, żeby najpierw tworzyć problemy, a potem je rozwiązywać tak, aby wyglądało to naturalnie, kobieta podjęła decyzję o odejściu z telewizji. Na zakończenie wymyśliła program „Gwiazdy śpiewają pod wodą”, aby pokazać do czego zmierza showbusiness. Wbrew jej oczekiwaniom program odniósł sukces, a zrezygnowana Agacja postanowiła wstąpić do klasztoru i uciec przed resztą świata, który według niej oszalał. Dzięki doświadczeniu z pracy w telewizji posiada wiedzę o psychologii i manipulacji ludźmi.

Nie jest w stanie od razu zerwać z przyzwyczajeniami, dlatego chowa laptop przed matką Absolucją, aby zakończyć kilka spraw. Jest także niespokojna ponieważ nie może zapalić papierosów.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...