4.00
(1 głos)

Babcia Lusia

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Babcia Lusia - babcia Felixa. Urodziła się w 1924 roku. 31 sierpnia 1939, w wieku 15 lat, zaręczyła się z dziadkiem Leonem. Zmarła w czwartym tomie - Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności. W opowiadaniu Miasto dowiadujemy się o tym, że miała brata Staszka, który zginął w czasie bombardowania szpitala.


Opis i wygląd[edytuj | edytuj kod]

Wzorcowa babcia. Bardzo miła. Miała pełne dobroci spojrzenie, siwiuteńkie włosy spięte w kok i mocno zaokrągloną sylwetkę. Była też nieco nadopiekuńcza. Zawsze gotowała trójce przyjaciół swoje doskonałe potrawy, aż pękali z przejedzenia. Słynęła ze swoich pysznych pierniczków, które piekła Felixowi i jego przyjaciołom. W szóstej części okazało się, że zostawiła dużo przetworów na zimę np. pyszne kurki.

Skarb[edytuj | edytuj kod]

W pierwszym tomie Felix, Net i Nika znaleźli skarb, a w nim - zaginiony przed sześćdziesięcioma laty pierścionek z oczkiem, należący do rodziny babci Lusi, który Felix dał jej jako prezent pod choinkę.

Śmierć[edytuj | edytuj kod]

Babcia zmarła pod koniec czwartego tomu, w nocy z 7 na 8 grudnia, kiedy Felix, Net i Nika byli w Podwarszawie szukać "Bazyliszka". Felix długo nie mógł sobie wybaczyć, że nie był wtedy przy babci.

Krewni[edytuj | edytuj kod]

W czwartej części babcię Lusię odwiedzali dalecy krewni, których nie widziała od lat. Chcieli pozyskać jej względy, aby otrzymać spadek. Byli to:

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Komentarze (5)

Komentarze (5) [Pomoc]
Loading comments...