4.00
(4 głosy)

Podwarszawa

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Podwarszawa - podmiasto usytuowane w tunelach pod Warszawą. Mieszkają tu osoby, które z jakiegoś powodu nie chciały pozostać "na górze". Właśnie w Podwarszawie schronienie znalazł Bazyliszek i Golem-Golem.

Mieszkańcy[edytuj | edytuj kod]

Mieszkańcy Podwarszawy dzielą się na dwie grupy: tzw. "Szarzy" oraz Starsi. Wszyscy rozmawiają prawie niesłyszalnie i zachowują się bardzo cicho.

"Szarzy"[edytuj | edytuj kod]

Szarzy są nastawieni pokojowo, nie używają przemocy. Nie mają też jakiejś konkretnej hierarchii. Żyją w ciemnościach, razi ich nawet najsłabsze światło i nie widzą kolorów. Używają rzeczy „z powierzchni”, które ludzie wyrzucają na śmietniki, a jeszcze działają (m.in. telefony stacjonarne). Mają również i własną technologię. Szarzy zachowują zawsze ciszę i swój szary kolor. Ubrani są w szare zniszczone ubrania. Są kredowobiali, mają czarne oczy pozbawione tęczówek.

"Starsi"[edytuj | edytuj kod]

Starsi nie są nastawieni pokojowo. Od czasu do czasu coś w nich wstępuje i stają się niebezpieczni. W podziemiach żyją od setek lat od kiedy podziemia zaczęły tylko powstawać. Sami zbudowali część z nich. Odkryli sposób na przedłużenie życia i przestali umierać ze starości, ale nie rodzą im się też dzieci. Stopniowo zaczęli dziczeć i zmienili się w potwory o chudych nogach z obłym korpusem z głową osadzoną na nim bez szyi i z zwisającymi luźno ramionami z nadnaturalnie wielkimi dłońmi. Mają na sobie ubranie wyglądające jak dziesięć podartych koszul, założonych jedna na drugą. Starsi nie żyją w społecznościach, tylko w stadach. Od czasu gdy ludzie z powierzchni przestali wchodzić do kanałów mają więcej swobody, rozleźli się po Podwarszawie zbliżając się do siedzib Szarych.

Komentarze (2)

Komentarze (2) [Pomoc]


avatar

Alka13Zafascynowany FNiN&WikiFNiN

97 miesiące temu
Wynik 0
Pod Warszawą Podwarszawą. Supcio
avatar

Paula Gloria KnipszycZafascynowany FNiN&WikiFNiN

7 dni temu
Wynik 0
Pod Warszawą w podwarszawie

Nie możesz publikować komentarzy.