0.00
(0 głosów)

Szarzy

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szarzy - mieszkańcy Podwarszawy. Pierwsi Szarzy pojawili się tam w 1945 (nie wyszli z kanałów po skończeniu drugiej wojny światowej), niektórzy wrócili kiedy okazało się, że teraz Polska jest pod innym butem. Potem przez lata ludzie przychodzili do Podwarszawy. Nie nazywają siebie „Szarymi”, to nazwa nadana przez Felixa, Net i Nikę po spotkaniu z nimi.Są wypierani ze swoich terytoriów przez Starszych, zdziczałych mieszkańców Podwarszawy, żyjących tam od wieków.

Organizacja społeczeństwa[edytuj | edytuj kod]

Ich społeczeństwo ma radców, których w historii było czterech. Radcy nie trzeba słuchać, lecz bardzo mądrze będzie wykonywać jego prośby. Niektórzy są wychodzącymi, którzy co jakiś czas „pożyczają” rzeczy potrzebne do funkcjonowania. Jedną z podstawowych zasad całej Podwarszawy, jak też i Szarych, jest zakaz stosowania przemocy.

Spotkanie z Felixem, Netem i Niką[edytuj | edytuj kod]

OOUIjs-notice-orange.png
Uwaga. Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

Kiedy przyjaciele próbowali szukać Bazyliszka natrafili na Szarych, którzy zabrali ich ze sobą , ponieważ Jonasz, radca poprosił o ich ściągnięcie - chciał im zadać pytanie. Jednak w tym czasie Jonasz umarł. Superpaczka zdążyła wtedy zwiedzić Podwarszawę razem z Metrinem. Potem Felix, Net i Nika udali się kontynuować swoją misję.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...