UWAGA! Zmień skórkę na Wektor!
Znane są problemy występujące przy używaniu skórek innych niż Wektor.
Aby zapewnić komfortową pracę z WikiFNiN, zalecana jest zmiana skórki na Wektor - możesz tego dokonać na stronie swoich preferencji zaznaczając Wektor.
Zapraszamy do dalszego rozbudowywania WikiFNiN!

Starsi

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Starsi występuje(ą) tylko w książce pt. Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności
Inne artykuły związane z tą książką znajdziesz w tej kategorii
Ten artykuł wymaga uzupełnienia.
Jeśli możesz, uzupełnij go - nie wiesz jak? Zajrzyj do pomocy!
Należy uzupełnić: Treść, podrozdziały

Czerwona flaga.png

Uzupełnij ten artykuł!
Ten artykuł wymaga uzupełnienia. Zobacz, co trzeba poprawić.

Starsi to zdziczali ludzie, mieszkający w Podwarszawie. Setki lat temu niektórzy Warszawiacy zaczęli schodzić do podziemi w poszukiwaniu spokoju. Nie chcieli podlegać prawu, płacić podatków i dokumentować wszystkiego. Z biegiem czasu było ich coraz więcej. W kanałach zaczęły powstawać miasta, ulice, podziemny świat. Jednak ludzie, odcięci od reszty cywilizacji na powierzchni, zaczęli powoli dziczeć. Tracili ludzkie zmysły, społeczności zmieniały się w stada. Starsi myśleli jak zwierzęta, kierowali się instynktem i byli bardzo podejrzliwi, czasem agresywni. Mieli jednak pewną cechę, i nikt nie wie jak ją wykształcili, byli nieśmiertelni. Za to nie rodziły im się dzieci. Miano Starszych nadali im bardziej cywilizowani mieszkańcy Podwarszawy, Szarzy.

Pojawiają się w książce Felix Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności.Trójka przyjaciół po raz pierwszy widzi Starszych za pomocą endoskopu. W poszukiwaniu bazyliszka w podziemiach Warszawy. Ci zdziczali ludzie stoją na chudych nogach z wielkimi, bosymi stopami. Garbią się, ich głowa jest osadzona między ramionami praktycznie bez szyi. Mają wielkie, wyłupiaste oczy i długie ręce z wielkimi dłońmi, zwisającymi jak u małpy. Ubrani są w prowizoryczne, poszarpane koszule. Chwilę potem atakują Felixa, Neta i Nikę, ale superpaczce udaje się uciec. Okazuje się, że Starsi boją się światła, szczególnie fleszu z aparatu. Jakiś czas potem Starsi znów się zjawiają. Potrafią poruszać się bez najmniejszego szelestu. Większość z nich goni trójkę bohaterów biegnąc na czworakach, zupełnie jak goryl. Felixowi, Netowi i Nice przez chwilę udaje się ich przekupić kanapkami. Starsi ze zwierzęcym zapałem rzucają się na jedzenie, ale kiedy się kończy zaczynają być agresywni. Od opresji superpaczkę wybawia Golem Golem. Szarzy mówią,że podobno starsi są nieśmiertelni.

0.00
GwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdka


Nie masz uprawnień do komentowania. Może powinieneś(aś) się zalogować lub zarejestrować? To zajmie tylko chwilę!