5.00
(1 głos)

Starsi

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Starsi - to zdziczali ludzie, mieszkający w Podwarszawie.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Setki lat temu niektórzy Warszawiacy zaczęli schodzić do podziemi w poszukiwaniu spokoju. Nie chcieli podlegać prawu, płacić podatków i dokumentować wszystkiego. Z biegiem czasu było ich coraz więcej. W kanałach zaczęły powstawać miasta, ulice, podziemny świat. Jednak ludzie, odcięci od reszty cywilizacji na powierzchni, zaczęli powoli dziczeć. Tracili ludzkie zmysły, społeczności zmieniały się w stada.

Miano "Starszych" nadali im bardziej cywilizowani mieszkańcy Podwarszawy, Szarzy.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Ci zdziczali ludzie mają chude nogi z wielkimi, bosymi stopami. Garbią się, a ich głowa jest osadzona między ramionami praktycznie bez szyi. Mają wielkie, wyłupiaste oczy i długie ręce z wielkimi dłońmi, zwisającymi jak u małpy. Ubrani są w prowizoryczne, poszarpane koszule.

Cechy[edytuj | edytuj kod]

Szarzy potrafią chodzić na dwóch nogach. Mimo to, częściej biegają na czworakach. Potrafią poruszać się bez najmniejszego szelestu. Negatywnie reagują na światło, a w szczególności boją się fleszu z aparatu. Są agresywni, gdy ktoś wejdzie bez pozwolenia na ich teren.

Ich najbardziej interesującą cechą jest długowieczność, a być może nawet nieśmiertelność. Nikt nie wie w jaki sposób ją wykształcili, jednak Nika stwierdziła, że mogli znaleźć przepis w grobie, który uznała za miejsce pochówku Jana Twardowskiego. Jej skutkiem był brak możliwości rodzenia dzieci. Wyglądają tak, jakby zmęczyło ich kilkaset lat życia.

Spotkanie z Felixem, Netem i Niką[edytuj | edytuj kod]

OOUIjs-notice-orange.png
Uwaga. Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

Podczas poszukiwania Bazyliszka w podziemiach Warszawy, przyjaciele nagle zobaczyli poruszające się obiekty na wykrywaczu ruchu. Nie wiedzieli, co ich goni, ale uciekli do zamkniętego pomieszczenia z katakumbami. Tam wyjrzeli przez dziurę w ścianie i zobaczyli człekopodobną istotę za pomocą endoskopu. Kiedy udało im się wydostać z pomieszczenia, Starsi znów zaczęli gonić Felixa, Neta i Nikę, ale superpaczce udaje się uciec.

Po spotkaniu z Szarymi, przyjaciele musieli przejść przez teren Starszych, w celu kontynuowania poszukiwań Bazyliszka. Przekupili ich kanapkami i poszli dalej, gdzie spotkali część z nich niszczących Power-Scouta. Uciekli do korytarza, który kończył się solidnymi, zamkniętymi drzwiami. Od opresji superpaczkę wybawił Golem-Golem.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...