4.00
(4 głosy)
WikiFNiN poleca ten artykuł

Anna Knipszyc

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Anna Knipszyc (Bazyliszek) - żona Franka Knipszyca, żyjąca w ciele robota zwanego Bazyliszkiem. Frank stworzył go dla chorej na stwardnienie boczne zanikowe żony i wszczepił do niego jej mózg. Tuż po przebudzeniu w powłoce maszyny, Anna usiłowała przytulić Knipszyca, ale mechaniczne ciało dysponowało zbyt wielką siłą i przez to niechcący zabiła męża. Po tym wydarzeniu uciekła ona do kanałów pod Warszawą i żyła tam dziesięć lat. Po tym czasie znaleźli ją Felix, Net i Nika.

Bazyliszek
Bazyliszek

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Na zdjęciu rodzinnym w domu Knipszyców Anna była piękną kobietą. Miała czarne włosy i ostre rysy, ale łagodne spojrzenie.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Około 13 lat przed wydarzeniami opisanymi w książce Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności mąż Anny pracował w Instytucie Badań Nadzwyczajnych nad robotami kroczącymi. Kiedy jego żona zachorowała na stwardnienie boczne zanikowe, zajął się tworzeniem bioelektrycznych siłowników mających zastąpić mięśnie, które w tajemnicy wszczepiał chorym ludziom. Chciał w ten sposób znaleźć sposób na uratowanie życia swojej żonie.

Gdy tylko w Instytucie odkryli, że naukowiec eksperymentuje na żywych ludziach, wyrzucono go z pracy. Profesor nadal prowadził badania i wbrew woli jego żony utrzymywał ją przy życiu. Gdy choroba Anny Knipszyc miała już ją zabić, Frank przeniósł jej mózg do ciała robota, później nazwanego Bazyliszkiem. Gdy Anna Knipszyc obudziła się w robocim ciele nie miała pojęcia co się dzieje. Profesor nigdy nie powiedział jej co planuje, a za życia swego ciała była uwieziona we własnym umyśle. Pani Knipszyc po uruchomieniu mechanicznego ciała doznała szoku, że może się poruszać i, próbując tylko przytulić swego męża i córkę Glorię, zabiła swoją rodzinę. Nie miała pojęcia jaką siłę ma jej robocie ciało. Później uciekła i żyła w kanałach. Gdy urządzono na nią policyjną obławę, Felix Polon, Nika Mickiewicz i Net Bielecki pomogli jej uciec

Rodzina[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Bazyliszek ładował się ze specjalnej instalacji, umieszczonej w domu Franka Knipszyca. Pojawienie się ducha właściciela spowodowało jej uszkodzenie, przez co Anna Knipszyc była zmuszona do szukania źródła zasilania w innym miejscu.
  • Konstrukcja robota była bardzo zaawansowana. W wielu miejscach miał metalowe przeguby umożliwiające składanie się konstrukcji i tym samym zmniejszenie jej rozmiarów np. przy przechodzeniu przez ciasne tunele.
  • Anna Knipszyc zaprzyjaźniła się z Golemem-Golemem, który uciekając z domu Felixa również trafił do Podwarszawy.
  • Frank Knipszyc nazwał Bazyliszka modułem MK13-04.

Komentarze (4)

Komentarze (4) [Pomoc]


avatar

PrzebrzydłowoZenosławaCoś już wie o WikiFNiN

101 miesiące temu
Wynik -1
Może się mylę, ale na rysunku to chyba jest Golem-Golem a nie Bazyliszek.
avatar

Kam193Zagorzały edytor WikiFNiN

100 miesiące temu
Wynik 1
Raczej nie, to Bazyliszek. Golem-Golem ma na innym obrazku inny kształt, no i serce pasuje tylko do Bazyliszka. ;)
avatar

Manfredyou100Coś już wie o WikiFNiN

93 miesiące temu
Wynik 0
właśnie
avatar

Fanka 1234Coś już wie o WikiFNiN

15 miesiące temu
Wynik 1
Smutna jest jej historia, taka samotna...

Nie możesz publikować komentarzy.