UWAGA! Zmień skórkę na Wektor!
Znane są problemy występujące przy używaniu skórek innych niż Wektor.
Aby zapewnić komfortową pracę z WikiFNiN, zalecana jest zmiana skórki na Wektor - możesz tego dokonać na stronie swoich preferencji zaznaczając Wektor.
Zapraszamy do dalszego rozbudowywania WikiFNiN!

Frank Knipszyc

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Frank Knipszyc (Ponury Żniwiarz) występuje(ą) tylko w książce pt. Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności
Inne artykuły związane z tą książką znajdziesz w tej kategorii

Frank Knipszyc (Ponury Żniwiarz) - utalentowany konstruktor robotów kroczących. Zajmował się tworzeniem maszyn kroczących w Instytucie Badań Nadzwyczajnych, gdzie zasiadał w Zarządzie. Jako duch pozostał na ziemi, bo miłość do żony i to, co jej zrobił, nie pozwala mu odejść. Mieszał w dużym domu w Warszawie.

Felix, Net i Nika spotkali go w części czwartej na balu Hallowenowym gdzie dał im list, który po przeczytaniu rozpadł się. Później zaplątał ich w wypadek drogowy i zaczął szantażować. Wiedzieli o tym tylko oni i Manfred, więc zmusił ich do zrobienia tego, co im kazał - uczestniczenia w jego grze, a ostatecznie znalezienia Bazyliszka.

Praca i historia[edytuj]

Około 13 lat przed wydarzeniami opisanymi w książce Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności zajmował się tworzeniem maszyn kroczących w Instytucie Badań Nadzwyczajnych, gdzie zasiadał w Zarządzie. Kiedy jego żona, Anna Knipszyc, zachorowała na stwardnienie boczne zanikowe, zajął się tworzeniem bioelektrycznych siłowników mających zastąpić mięśnie, które w tajemnicy wszczepiał chorym ludziom. Chciał w ten sposób znaleźć sposób na uratowanie życia swojej żonie.

Gdy tylko w Instytucie odkryli, że naukowiec eksperymentuje na żywych ludziach, wyrzucono go z pracy. Profesor nadal prowadził badania i wbrew woli jego żony utrzymywał ją przy życiu. Gdy choroba Anny Knipszyc miała już ją zabić, Frank przeniósł jej mózg do ciała robota, później nazwanego Bazyliszkiem. Gdy Anna Knipszyc obudziła się w robocim ciele nie miała pojęcia co się dzieję. Profesor nigdy nie powiedział jej co planuje, a za życia swego ciała Anna była uwieziona we własnym umyśle. Pani Knipszyc po uruchomieniu mechanicznego ciała doznała szoku, że może się poruszać i, próbując tylko przytulić swego męża i córkę Glorię, zabiła swoją rodzinę. Nie miała pojęcia jaką siłę ma jej robocie ciało.

Rodzina[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]

Źródła[edytuj]

5.00
GwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdka (1 głos)


avatar

KropkaCoś już wie o WikiFNiN

2157 dni temu
Ocena: 0
Niźle

Nie masz uprawnień do komentowania. Może powinieneś(aś) się zalogować lub zarejestrować? To zajmie tylko chwilę!